Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Łopata pod budowę bloków SIM wbita. Będzie dodatkowy nabór chętnych na wynajem mieszkań w Starym Sączu

Opublikowano: 3 lipca, 2024 o 7:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Starym Sączu oficjalnie ruszyła budowa dwóch bloków w ramach inwestycji SIM Małopolska. Każdy budynek ma mieć 52 mieszkania. Burmistrz Jacek Lelek nie szczędzi słów zadowolenia z realizacji programu, pomimo, że nadal brakuje chętnych na kilka mieszkań.

Budowa miała się zakończyć w 2024 roku, a dopiero rusza. – Spore opóźnienie nie leży po stronie gminy czy spółki SIMkomentuje burmistrz Jacek Lelek -było pewne „zacięcie” w rządowym programie, jednak wszystko zostało opanowane. Termin ukończenia budowy i oddania mieszkań do użytku to pierwszy kwartał 2026 roku.

Spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska wybuduje 104 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma REMAR. Gmina Stary Sącz jest udziałowcem spółki, a dokumentację przygotowała ABC Pracownia Projektowa Bożena Nosiła z Zabrza.

To wyjątkowy dzień dla wszystkich, ponieważ stajemy się świadkami realizacji ważnego projektu, który ma na celu poprawę dostępności do mieszkań dla mieszkańców miasta i gminy Stary Sącz mówi Jacek Lelekwiększość mieszkań znalazła już swoich najemców. Dodatkowy nabór ruszy już wkrótce. To najatrakcyjniejsza na rynku opcja dojścia do własności, dla tych osób, których nie stać na to, żeby kupić mieszkanie na wolnym rynku, czy wybudować własny dom, a marzą o tym, żeby stać się właścicielem swoich czterech kątów.

Za nami symboliczne wbicie łopaty pod plac budowy. W dwóch budynkach wielorodzinnych przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego i Podegrodzkiej powstanie łącznie 104 lokali mieszkalnych o zróżnicowanym metrażu (31-72 m2). Wybudowany zostanie parking i plac zabaw.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka:

Miejsce gdzie powstają mieszkania będzie doskonale skomunikowane i z centrum miasta i z obwodnicą przez budowany właśnie nowy fragment ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przebudowę ul. Podegrodzkiej.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"