Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Magia Teatru w Starym Sączu. Jesienny Festiwal Teatralny startuje 1 października

Opublikowano: 11 września, 2023 o 6:10 am   /   przez   /   komentarze (0)

Przygotujcie się na emocje, magię i spektakularne przedstawienia, które przeniosą Was w świat niezwykłych historii. Nie może Was zabrakną. Weźcie ze sobą rodzinę, przyjaciół i wszystkich, których chcecie zainspirować magią teatru. Bądźcie częścią tego wyjątkowego wydarzenia, które pozostawi niezapomniane wspomnienia.  Wielkie święto teatru rozpoczyna się już 1 października. W Starym Sączu.

Pod koniec czerwca ruszyła sprzedaż biletów na poszczególne spektakle. Nie ukrywajmy, że miejscówki rozeszły się jak świeże bułeczki. Pozostało naprawdę niewiele, więc jeśli chcecie obejrzeć najlepsze spektakle to musicie się pośpieszyć. To prawdziwe święto teatromaniaków.

Wyjątkowość Jesiennego Festiwalu Teatralnego wynika między innymi z wykraczania poza sztywne ramy tradycyjnego teatru oraz szukania nowych środków przekazu. Oprócz możliwości obejrzenia przedstawień można również spotkać się z artystami w festiwalowej kawiarence.

To będzie już 27. edycja Festiwalu, jednak po raz trzeci na deskach starosądeckiego Sokoła.

– Po raz trzeci Jesienny Festiwal Teatralny zaprezentuje się w Starym Sączu – mówił Janusz Michalik dyrektor artystyczny Festiwalu. – Kiedy po raz pierwszy teatr zawładnął sceną Sokoła CKiS byliśmy pewni obaw, ale udało się. Dzisiaj musieliśmy odmówić wielu teatrom, które chciały tu przyjechać. Do Starego Sącza przyjadą znani i cenieni artyści. Będzie m.in. Teatr Kamienica ze sztuką, którą wyreżyserował śp. Emilian Kamiński. W tym roku w programie jest 18 tytułów, ale aż 32 przedstawienia. Warto wspomnieć o monodramie Anny Seniuk, która pierwszy raz w życiu wystąpi a takie sztuce. Będzie też Paweł Wawrzecki, który od lat rzadko bywa w Polsce, ale teraz będzie w Starym Sączu. Program jest bardzo bogaty i nie zabraknie niespodzianek.

Bilety do nabycia TUTAJ bądź w Punkcie Informacji Turystycznej (Stary Sącz, Rynek 5).

Prezentujemy szczegółowy program 27. Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu.

Starosądeckie.info patronem medialnym festiwalu.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"