Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mamy kolejnych potencjalnych dawców szpiku dla Nikolki, Marcinka i innych

Opublikowano: 22 lutego, 2016 o 8:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Podczas Dnia Dawcy Szpiku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu udało się zarejestrować 189 potencjalnych dawców, którzy mogą pomóc Nikoli, Marcinkowi oraz innym chorym na białaczkę. Organizatorem wydarzenia, nad którym patronat honorowy objął Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, była Fundacja DKMS Polska przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury i dyrektor Marty Jakubowskiej.

Od godziny 10:00 w holu popularnego MOK-u zostało ustawionych 14 stanowisk, przy których wolontariusze Fundacji DKMS rejestrowali potencjalnych dawców szpiku. Akcja dedykowana chorym na białaczkę Nikoli i Marcinkowi, pomimo nienajlepszej aury, cieszyła się sporym zainteresowaniem sądeczan. W sumie 189 osób dołączyło do bazy osób gotowych na oddanie szpiku. Warto jednak podkreślić, że za sprawą warszawskiej Fundacji w Nowym Sączu udało się dotychczas zarejestrować już niemal dwa tysiące potencjalnych dawców szpiku. Teraz będzie ich jeszcze więcej.

Akcję wsparli swoją obecnością zmotoryzowani członkowie Grupy 4×4 oraz KRT 4×4, przygotowując pokaz terenowych samochodów. Nie zawiedli również przedstawiciele Forum Sądeckich Motocyklistów Motosacz.pl oraz Nowosądecka Grupa Ratownictwa Medycznego, która przeprowadziła podczas wydarzenia pokaz pierwszej pomocy -mówi Katarzyna Ciągło, koordynatorka – ogromne podziękowania dla wolontariuszy i pana Krzysztofa Witowskiego, rzecznika sądeckiego Ratusza.

Jak podkreślił Tomasz Tokarz z Motosacz.pl, pomoc osobom chorym na białaczkę ma szczególny sens, a sądeccy motocykliści są zawsze otwarci na potrzeby osób zmagających się z ciężką chorobą. Dlatego wielu członków Forum Sądeckich Motocyklistów już wcześniej była zarejestrowana w bazie potencjalnych dawców szpiku.

O pomocy chorym na nowotwory dzieciom mówili również trenerzy klubu UKS Evan Nowy Sącz – Krzysztof i Ewa Bulandowie, którzy pojawili się w MOK-u w towarzystwie swoich podopiecznych: Natalii, Gabrysi oraz Ilony. Jak przyznali, ponad rok temu zarejestrowali się do bazy Fundacji DKMS podczas jednej z organizowanych na Sądecczyźnie akcji. Wtedy decyzję podjęli natychmiast, a dzisiaj zachęcali innych do udział w Dniu Dawców Szpiku.

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku zakończyła się wzruszającym wykonaniem a capella piosenki Edyty Geppert „Kocham Cię życie”. W podziękowaniu za ich pracę wszystkim wolontariuszom zaśpiewała Gabrysia Migda z klubu UKS Evan.

Czytaj także: Blisko 800 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Razem przeciw białaczce!

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

źródło UM Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"