Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Maria Tokarczyk Wolontariuszem Roku!

Opublikowano: 7 października, 2017 o 7:57 am   /   przez   /   komentarze (9)

Podczas XI Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych wręczono nagrody finansowe w konkursie na Wolontariusza Roku 2016 i dla Najlepszej Inicjatywy Roku 2016.

Jestem dumny, że na Sądecczyźnie jest tak wiele osób, które bezinteresownie pomagają potrzebującym – powiedział starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Pomimo swoich obowiązków i pracy zawodowej znajdujecie czas i siłę, aby wspierać innych. Bierzecie udział w wielu przedsięwzięciach, pomagacie najmłodszym, seniorom i osobom niepełnosprawnym. Wasze inicjatywy często wychodzą poza małą ojczyznę i mobilizują do pracy mieszkańców naszego kraju. Dzisiaj dziękuję za Wasze zaangażowanie i liczę na dalsze wsparcie.

Tytuł Najlepszej Inicjatywy Roku otrzymało Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Krynica Zdrój za udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tytuł Wolontariusza Roku 2016 uzyskała Maria Tokarczyk działająca na rzecz m.in. Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO”, za bezinteresowne działania podejmowane na rzecz innych w ramach wolontariatu.

Tytuł Młodego Wolontariusza Roku 2016 został przyznany Dominice Ostrówce – absolwentce Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu oraz Gabrieli Porębskiej – uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu za bezinteresowne działania podejmowane na rzecz innych w ramach wolontariatu.

 

Starosta przyznał też specjalną nagrodę dla Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Nowym Sączu za wieloletnią działalność na rzecz zdrowia i życia kobiet.

Wyróżnienie Starosty Nowosądeckiego otrzymało Stowarzyszenie „Klucz Muszyński” za aktywne działania podejmowane na rzecz rozwoju wspólnoty społeczności lokalnej Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

Wyróżnienie za Inicjatywę Roku 2016 otrzymała także starosądeckie Fundacja Będzie Dobrze a wolontariusz Wiesław Piotrowski otrzymał wyróżnienie Wolontariusza Roku.

Starosta wręczył także dyplomy i pogratulował osobom i organizacjom nominowanych w poszczególnych kategoriach.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk i członek Zarządu Marian Ryba, radni z Komisji Promocji Powiatu, Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Współpracy Międzynarodowej RPN (Marta Adamczyk, Andrzej Gancarz, Wojciech Nalepa i Stanisław Sułkowski), nad całością czuwała Lucyna Dybiec – dyrektor Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu, w którym odbywało się spotkanie, a prowadził go Andrzej Zarych – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (9)

 • 7 października, 2017 o 12:42 pm Anonim

  Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych a szczególnie dla pani Marii

 • 7 października, 2017 o 9:22 pm Najlepszy sąsiad

  Pani Mario, wielkie gratulacje!! jesteśmy dumni z takiej sąsiadki!

 • 8 października, 2017 o 12:54 am edwardo

  Cieszy to,że wreszcie NARÓD zrozumiał–jak MY nie zrobimy –to ONI POwiedzą ,nie da rady!!!

 • 8 października, 2017 o 10:23 am Anonim

  Gratulacje dla wszystkich. Pani Mario jest pani naprawdę bardzo dobrym człowiekiem o wielkim sercu♥.

 • 8 października, 2017 o 11:49 pm Sąsiadka

  „To piękne, móc liczyć na innych. Nikt samotnie nie zniósłby życia” . Marysiu gratuluję.

 • 9 października, 2017 o 3:54 pm San Escobar

  Panie Starosto. Nie wstyd Panu, tak się lansować….

 • 9 października, 2017 o 6:30 pm Barbara

  Pani Mario, wielkie gratulacje! Jest pani wspaniałą osobą, super,że docenioną.

 • 10 października, 2017 o 7:54 pm Goopek

  Panie Edwardzie, inicjatywy tych wolontariuszy rozpoczęły się wiele lat temu i nie miały one związku z tym, kto wtedy sprawował władzę. Nie ma i nie powinno to mieć znaczenia czy było to PO czy PiS. Otwartym na pomoc innym należy być zawsze i dla każdego, również na uchodźców jak i obywateli RP.
  Pozdrawiam Pana serdecznie.

 • 11 października, 2017 o 9:13 pm Anonim

  Znam tę Kobietę ma wielkie serce dla potczebujących pomocy

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a