Kultura, Ludzie z pasją, Wydarzenia

Mgr Mors i Karo mają własną Galerię Sztuki

Opublikowano: 28 października, 2023 o 6:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Serial na Węgierskiej dobiegł końca, ale sztuka NIE! Miejsce pełne inspiracji, szereg ciekawych wydarzeń kulturalnych, w tym innowacyjne zajęcia z grafiki dla dzieci, to tylko część tego, co czeka nas w nowej Galerii Sztuki Mgr Morsa i jego żony Karo, która powstała przy ulicy Długosza 21 w Nowym Sączu. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie. Wieczór uświetnił występ Ewy Novel.

Licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać wspaniałe dzieła Mariusza Brodowskiego czyli sądeckiego artysty graficiarza Mgr Morsa i jego żony Karoliny.

Wszystkich zgromadzonych powitał wzruszony mgr Mors –Galeria jest kolejnym punktem naszej artystycznej przygodykomentowałoczywiście ja wracam na ulicę. To nasza pierwsza wspólna wystawa i miejsce, gdzie będzie się sporo działo. Moja żona poprowadzi tutaj zajęcia z grafiki dla dzieci. Ja jestem bardziej analogowy.

Prace Mgr Morsa możemy podziwiać wszędzie. Zdobią przestrzeń wielu miast a słynny serial na Węgierskiej musiał się zakończyć, ze względu na przebudowę wiaduktu. Zdolna żona mgr Morsa specjalizuje się w Cudakach –są tak brzydkie, że aż piękne -komentował mgr Mors.

Cudaki to wyimaginowane stwory, które mają wprowadzić widza w zupełnie inny, nierzeczywisty świat – krainę baśni i dziwnych stworzeń. Każdy Cudak ma swoją osobowość i imię, łączy w sobie cechy rzeczywistych zwierząt z fantastycznymi -dodaje Karo.

Teraz powstała wspaniała przestrzeń, gdzie będziemy mogli podziwiać, a także zakupić niewyczerpane pokłady prac zdolnych Artystów -Mgr Morsa i Karo.

GRATULUJEMY!

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"