Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mgr MORS miał FAZĘ!

Opublikowano: Styczeń 20, 2018 o 10:01 am   /   przez   /   komentarze (2)

Wczoraj 19. stycznia w Sali Zygmuntowskiej w Nowym Sączu staliśmy się świadkiem niezwykłego wydarzenia: Mgr Mors – sądecki artysta, mieszkający w Starym Sączu, specjalista od graffiti miał FAZĘ ….a nawet kilka. Wernisaż okazał się niezwykłym widowiskiem i zgromadził rzesze fanów i przyjaciół Mariusza Brodowskiego. Mural i obrazy na płótnie Mors malował dokładnie w chwili nowiu, pierwszej kwadry czy pełni. Postacie pojawiające się na obrazach zaczerpnął z wielkich dzieł malarstwa. 

Nie będę dzisiaj opowiadał o sztuce, bo to nudne -mówił Mgr Morszrobiłem „To” i teraz pora „Je” obejrzeć. Od kilku lat obserwuję wpływ księżyca na nasze życie, jestem przekonany, że ma on ogromne oddziaływanie na nasze zachowanie, samopoczucie .Moje założenie było bardzo proste. Obrazy powstały z aktualną fazą księżyca.

Kim jest Mgr Mors?

Jest sądeczaninem. Mieszka w Starym Sączu i od okrągłych 20 lat zajmuje się graffiti. Od tego zaczynał. Nie rozstał się z tą sztuką a jego prace upiększają przestrzeń Nowego Sącza, Starego Sącza, Warszawy czy Gniezna. Mgr Mors tworzy swoją sztukę na powierzchniach 300 metrów kwadratowych -olbrzymich wieżowcach – a potem siada do sztalugi i tworzy na płótnie wielkości 50×50. Jak to jest możliwe? To nazywa się talent. Poszukiwania artystyczne doprowadziły Mgr Morsa do tego aby stworzyć własną technikę malarską.

Niezwykły kosmiczny statek Mgr Morsa wylądował w samym środku Sali Zygmuntowskiej w Nowym Sączu, której właścicielem są Państwo Andrzej i Grażyna Ligara. Andrzej Ligara, nie ukrywa, że trafił na Mgr Morsa przez przypadek i tak rozpoczęła się ich bliższa współpraca.

Lubię pięknomówi naszemu portalowi Andrzej LigaraTo był czysty przypadek, że spotkałem pana Mariusza i bardzo się z tego cieszę. Nasze pierwsze spotkanie miało miejsce w hotelu Gal w Tarnowie. To właśnie tam Mgr Mors namalował nasz hotel. Upiększył nam recepcję. Pomysł muralu w Sali Zygmuntowskiej to nasza inicjatywa. Postanowiliśmy ją uatrakcyjnić i przywrócić pierwotnego ducha. Pomysł, który przedstawił nam Pan Mariusz był fantastyczny i od razu go zaakceptowaliśmy. Udało się i dzisiaj możemy podziwiać niezwykły efekt tej pracy. 

 

 

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Styczeń 20, 2018 o 8:23 pm seti

    Co to niby ma być??? Sztuka??? Świat upadł na pysk skoro takie coś nazywa się sztuką.

    Odpowiedź
  • Styczeń 24, 2018 o 9:39 am Tomek

    Sztuka, czy nie sztuka, ale jedno trzeba przyznać, że ma chłopak talent.

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a