Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mgr Mors zmalował z uczniami mural w starosądeckim liceum

Opublikowano: 15 lutego, 2021 o 1:08 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dwa dni. Tyle zajęło mgr Morsowi i uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu stworzenie niezwykłego muralu w sali biologicznej. Dzisiaj (15 luty) odbyło się oficjalne otwarcie muralu i złożenie autografów pod dziełem. Praca nad muralem rozpoczęła się 11 lutego (czwartek) i zakończyła późnym popołudniem w piątek 12 lutego 2021.

Mgr Mors jest bardzo zadowolony z projektu. Posłuchajcie.

Dzieło pod kierunkiem mgr Morsa stworzyli uczniowie, którzy zwyciężyli w szkolnym konkursie. Celem było zaprojektowanie „ściany” do sali biologicznej. Zwyciężył projekt Kingi Tudaj, uczennicy klasy 1b. W projekcie wzięli udział: Wioletta Zielińska, Nadia Zychowicz, Agnieszka Wątroba, Daniel Faron , Anna Lipka, Wiktoria Wnęk, Marlena Niemiec i oczywiście zwyciężczyni projektu Kinga Tudaj.

– Sala biologiczna przejdzie pełną metamorfozę – mówi Aneta Mamala. – Mural stał się dużym impulsem do zmian. Zaprosiłam do współpracy Mgr Morsa i uczniów liceum. To niezwykła przygoda ze sztuką street art’u, której owoc ujrzał właśnie światło dzienne. Uczniowie sami wykreowali swoją przestrzeń. To ich projekt od A do Z. W tej szkole, dajemy uczniom szeroki wachlarz możliwości do ich wszechstronnego rozwoju. Wykorzystują to doskonale.

To wspaniała przygoda którą zapamiętamy do końca życia mówią zgodnie uczniowie liceumwarsztaty i malowanie z mgr Morsem to dla nas ogromne wyróżnienie; jesteśmy wdzięczni za taką możliwość.

Pufy do sali biologicznej ufundowała pani Agnieszka Wójcik i jej firma pufy. pl. Serdecznie dziękujemy.

Projekt został zrealizowany przy współpracy Fundacji Rozwoju Sądecczyzny.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a