Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mieszkańcy chcą zmienić nazwę ulicy Partyzantów?

Opublikowano: 20 grudnia, 2015 o 9:13 am   /   przez   /   komentarze (11)

Ulica Partyzantów w Starym Sączu. No właśnie. Tylko która? Partyzantów główna?Partyzantów „Bis” za rzeką a może tzw Partyzantów”Zielona”?  Problem z mnogością ulic o tej samej nazwie dotyczy wielu miast. W Starym Sączu także.

Podczas ostatniego zebrania mieszkańców Osiedla Południe, padła propozycja aby nazwę ulicy Partyzantów, potocznie zwaną „Zieloną” zmienić.

Propozycja spotkała się z ogromną przychylnością starosądeckich władz.

Jestem jak najbardziej „za” -mówił burmistrz Jacek Lelek –jeśli taka inicjatywa wyjdzie od mieszkańców to nie widzę żadnych przeszkód. Będziemy mogli w końcu uporządkować numerację. Jednak zdaję sobie sprawę, że wiąże się z to pewnymi niedogodnościami. Trzeba wymienić dowód osobisty, prawo jazdy i inne dokumenty. Ale uważam, że warto się podjąć tego trudu. Jeśli zgłoszą się Państwo do Urzędu z taką propozycją to pozytywnie zostanie rozpatrzona. Oczywiście proszę wymyślić jeszcze piękną nazwę.

Mieszkający przy Partyzantów lokatorzy musieliby wymienić dowody osobiste i prawa jazdy. Nie mówiąc o osobach prowadzących tam działalność gospodarczą, dla których zmiana nazwy wiązałaby się z koniecznością dopełnienia licznych formalności w urzędach, a także zmianą firmowych pieczątek.

Mieszkańcy są przyzwyczajeni do tych już istniejących zwyczajowych nazw -apelował mieszkaniec ulicy Partyzantów –jednak pojawia się problem choćby w przypadku kuriera. Naprawdę, przy obecnej numeracji ciężko się zorientować, gdzie znajduje się dana posesja.Uważam, że zmiana nazwy to rozsądna decyzja.

Trzeba przestać udawać, że to ta sama ulica i zmienić jej nazwę – podsumował inny mieszkaniec.

To zaledwie kilka głosów na „tak”, jakie pojawiły się osiedlowym zebraniu. Jednak czy wszyscy mieszkańcy zdecydują się na taką „małą rewolucję” w papierach? Czas pokaże…

Komentarze

Komentarze (11)

 • 20 grudnia, 2015 o 11:10 am anonim

  im. Witolda Pileckiego , było by pięknie!

 • 20 grudnia, 2015 o 12:40 pm Anonim

  Uważam,że to następna starosądecka fanaberia.Za rzeczką Moszczeniczanką jest jeszcze niewiele domów,
  więc najprościej utworzyć nazwę dla tego traktu, który jest tylko drogą polną,dojazdem do pól.Oczywiście
  należy tą drogę uzbroić tak, aby spełniała wszelkie warunki ,, ulicy”.Podobna sytuacja jest z drugą stroną-drogą od kapliczki. Jednak w takiej opcji koszty musiałyby spłynąć z budżetu Gminy,a tam nie mieszka żaden Radny,lepiej więc niech mieszkańcy Partyzantów wydają bezsensownie pieniądze.Natomiast o Partyzantach,-tak!-przez duże ,,P”!- niech lepiej wszyscy zapomną, bo to przecież zbyt patriotyczne?! Aldona B.

 • 20 grudnia, 2015 o 12:46 pm Aldona B.

  Uważam,że to następna starosądecka fanaberia.Za rzeczką Moszczeniczanką jest jeszcze niewiele domów,
  więc najprościej utworzyć nazwę dla tego traktu, który jest tylko drogą polną,dojazdem do pól.Oczywiście
  należy tą drogę uzbroić tak, aby spełniała wszelkie warunki ,, ulicy”.taka sama sytuacja dotyczy drugiej strony-uliczki od kapliczki. Jednak w takiej opcji koszty musiałyby spłynąć z budżetu Gminy,a tam nie mieszka żaden Radny, lepiej więc niech mieszkańcy Partyzantów wydają bezsensownie pieniądze.Natomiast o Partyzantach-tak!-przez duże ,,P” niech lepiej wszyscy zapomną, bo to przecież zbyt patriotyczne?!

 • 20 grudnia, 2015 o 1:16 pm dog

  im. Lecha Kaczyńskiego 😀

 • 21 grudnia, 2015 o 10:32 am Anonim

  Jak już, to lepiej tą główna – tyle, że jarossława, a te poboczne – dudy i szydło

 • 21 grudnia, 2015 o 1:02 pm jack

  Jak już jest temat ul. Partyzantów to napiszcie proszę o co chodzi ze znakami na skrzyżowaniu z wysepką, bo ostatnio nie miałem pojęcia jak tam przejechać.

 • 21 grudnia, 2015 o 2:42 pm Kiczka

  taaa może leszka wałęsy

 • 21 grudnia, 2015 o 5:01 pm Anonim

  Jak jedziesz od Moszczenicy i chcesz kontynuować jazdę dalej Partyzantów to powinieneś objechać wysepkę. A nie jak wszyscy jeżdżą od razu prosto. Natomiast mam nadzieję że w końcu zostanie to przerobione jak będzie kanalizacja robiona, bo to skrzyżowanie jest dosyć niebezpieczne – bardzo często tam wymuszane jest pierwszeństwo, czy nagminnie Ci jadący Nową w stronę Moszczenicy ścinają zakręt.

 • 21 grudnia, 2015 o 8:21 pm syn Kurka

  Imienia Marianny Cycon bylo by fajnie 😉

 • 21 grudnia, 2015 o 10:31 pm jack

  Czy jadąc ul. Nową w stronę Moszczenicy też mam objechac wysepkę i jak to zrobić ciężarówką?

 • 28 grudnia, 2015 o 6:03 pm LolaTola

  To niech łaskawie zrobią rondo to by wszystkich uszczęśliwiło.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"