Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mieszkańcy Cyganowic chcą „Orlika”

Opublikowano: Marzec 13, 2019 o 8:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mieszkańcy Osiedla Cyganowice (gmina Stary Sącz) chcą kompleksu sportowego typu „Orlik”. W tej sprawie interpelowała radna Maria Marmuszewska podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Sęk w tym, że Gmina nie zabezpieczyła środków finansowych na tego typu inwestycje i taki wniosek, będzie można złożyć na etapie konstruowania budżetu na 2020 rok. 

Na Osiedlu znajduje się boisko sportowe, ale bez właściwej nawierzchni z licznymi nierównościami, nieogrodzone co utrudnia grę w piłkę-mówi radna Maria Marmuszewska mieszkańcy osiedla zgłaszają potrzebę wybudowania boiska z odpowiednią nawierzchnią tzw. „Orlika” co wpłynęłoby na rozwój sportu wśród dzieci i młodzieży. Ponadto w pobliżu znajduje się Szkoła Podstawowa. Uczniowie tej szkoły mogliby korzystać z tego boiska zarówno w ramach zajęć wychowania fizycznego jak i w czasie wolnym od zajęć. Obok znajduje się także plac zabaw. Całość tworzyłaby piękny teren rekreacyjno-sportowy zarówno dla dzieci i młodzieży jak i starszych a w konsekwencji byłoby to chlubą Starego Sącza. 

Niestety w budżecie nie zabezpieczono kwoty na budowę Orlika, a jeszcze w ubiegłym roku sam burmistrz na osiedlowym zebraniu podkreślał, że teren wymaga renowacji….za miliony!

-To miejsce domaga się kompleksowego zagospodarowania –mówił we wrześniu 2018 roku na spotkaniu z mieszkańcami burmistrz Jacek Lelek (…) -To jest bardzo solidny kawałek gruntu w centrum osiedla i trzeba tu zrealizować dobrą inwestycję. To nie jest miejsce na inwestycję za 60 tysięcy tylko to jest miejsce na inwestycje za kilkaset tysięcy a nawet miliony. 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a