Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mieszkańcy Mostek odwołali Sołtysa! „Jeszcze się taki nie urodził …”

Opublikowano: Grudzień 4, 2017 o 7:14 am   /   przez   /   komentarze (2)

Mamy zimę i do wiosny jeszcze daleko, a mieszkańcy Mostek (gmina Stary Sącz) postanowili wśród lokalnej władzy w swojej miejscowości przeprowadzić „wiosenne porządki”. Podczas zebrania (3 grudnia 2017), w tajnym głosowaniu, pozbawili funkcji sołtysa Dariusza Webra. Spotkanie poprowadziła Teresa Grabias. W zebraniu wziął udział sekretarz gminy Daniel Śmierciak. 

W piśmie skierowanym do burmistrza mieszkańcy zarzucali sołtysowi, że nie współpracuje z mieszkańcami i tym samym stracili do niego zaufanie.Na zarzuty wobec podejmowanych działań, odpowiedzieć starał się sołtys, Dariusz Weber, który przedstawił co udało się osiągnąć.


Jeszcze się taki nie urodził, żeby mieszkańcom Mostek dogodziłrozpoczął spotkanie sołtys Dariusz Webersołtysem się bywa a człowiekiem się jest. Zagłosujcie więc według własnego sumienia (…) Zawsze byłem oddany Mostkom. Jak mogę tak służę, a że czasem mam „dużą gębę” -jak to niektórzy mówią- to trudno. Nie znacie mnie od dziś. W drugiej kadencji naszych działań powstało boisko sportowe i plac fitness a także altana. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Trzeba było zmienić kostkę i chodnik wokół boiska. Niestety nie było funduszy. Burmistrz zgodził się na realizację, jeśli załatwię kostkę. Byłem u pana Szkaradka, który łącznie przekazał nam 650 metrów kostki na chodniki w Mostkach. Za tym chodziłem sam osobiście. (…) 

Innego zdania była radna Janina Bawełkiewicz, która podpisała się pod wnioskiem o odwołanie sołtysa.

Gdzie był pan Sołtys w czasie przygotowań do Jasełek w 2016 roku?wyliczała radna Janina Bawełkiewicz -Dlaczego na otwarciu kompleksu sportowego nie było zespołu Starosądeczan, który w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach ma swoją siedzibę? Dlaczego Pan Sołtys kłamie w sprawie budżetu obywatelskiego?

Sołtys Dariusz Weber wygrał wybory w lutym 201 roku. Poparło Go 40 mieszkańców, 7 było przeciw a 1 wstrzymał się od głosu. Nie miał kontrkandydatów. 3 Grudnia za odwołaniem Sołtysa głosowało 66 mieszkańców, 51 było przeciw a 3 głosy były nieważne.


Czy taki obrót sprawy to już początek kampanii wyborczej?

Czyjej?kwituje Dariusz WeberChyba pani radnej, na pewno nie mojej. Moja kariera w samorządzie skończyła się dzisiaj. Tak zadecydowali mieszkańcy. Dziękuje.

Wkrótce burmistrz ogłosi termin nowych wyborów sołtysa w sołectwie Mostki. Dariusz Weber powiedział, że już nie wystartuje.

 

 

 

 

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Grudzień 4, 2017 o 2:39 pm Admin

    W związku ze złamaniem regulaminu na forum, możliwość komentowania została zablokowana

    Odpowiedź
  • Styczeń 18, 2018 o 11:45 am grzegorz

    Widzę tylko jednego kandydata a właściwie kandydatkę Olę Potoniec młoda,ambitna z charyzmą perspektywiczna z wieloma pomysłami a przede wszystkim uczciwą i z olbrzymim sercem!!!

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a