Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mieszkańcy Mostek wybrali Sołtysa. Było 3 kandydatów

Opublikowano: Luty 5, 2018 o 8:04 am   /   przez   /   komentarze (13)

Mieszkańcy Mostek w gminie Stary Sącz w niedzielne popołudnie wybrali nowego sołtysa. Odwołanego Dariusza Webera zastąpi radna Janina Bawełkiewicz. W zebraniu uczestniczyło 118 mieszkańców, jednak 3 z nich nie było uprawnionych do głosowania.

Przez moment wydawało się, że nie znajdzie się nikt chętny do przejęcia funkcji sołtysa. Radna Bawełkiewicz mówiła, że nie zamierza kandydować, podobnie wypowiadał się odwołany sołtys Dariusz Weber, który jak to określił „skończył z polityką”. Jednak głosy z sali wskazały 3 kandydatów: obecna radna Janina Bawełkiewicz, odwołany sołtys Dariusz Weber i członek zarządu Ignacy Ladenberger. Wszyscy zgodzili się na kandydowanie.

W wyniku tajnego głosowania Janina Bawełkiewicz otrzymała 61 głosów, Ignacy Ladenberger – 5 głosów a Dariusz Weber  -48 głosów. 1 głos był nieważny.

-Bardzo dziękuje za zaufanie. Myślę, że Ci którzy nie przekonali się, że zależy mi na dobru sołectwa a nie na własnych interesach to z czasem się o tym przekonają. Zapraszam do współpracy-komentowała wybór mieszkańców, radna i nowa sołtys Janina Bawełkiewicz.

Do kompetencji sołtysa należy zwoływanie zebrań wiejskich, realizowanie uchwały rady gminy dotyczące sołectwa, a także umożliwianie zapoznania się z uchwałami rady jak najszerszemu kręgowi mieszkańców sołectwa. Uczestniczy również w sesjach rady gminy, a także w pracach jej organów bez prawa do głosowania i zobowiązany jest brać udział w posiedzeniach komisji rady gminy, jeśli rozpatrywane są sprawy sołectwa. Przede wszystkim jednak reprezentuje sołectwo na zewnątrz.

Komentarze (13)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Luty 5, 2018 o 8:48 am rzrr

  NO TO burmistrz ma kolejną dozgonnie wdzięczną i posłuszną radną-sołtys i zero opozycji i poparcie każdego najbardziej durnego pomysłu !!!

  Odpowiedź
  • Luty 5, 2018 o 3:36 pm Ktoś

   Następny zadowolony

   Odpowiedź
 • Luty 5, 2018 o 9:12 am mietek

  NO TO burmistrz ma kolejną, nową, dozgodną i posłuszną radną – sołtys i zero opozycji I poparcie każdego kolejnego durnego pomysłu !

  Odpowiedź
 • Luty 5, 2018 o 11:29 am mst

  Dlaczego nie było zespołu ” Starosadeczanie” na przywitanie nowego sołtysa wsi Mostki. Skoro maja próby w MDK w Mostkach to powinni przywitać nowo wybranego sołtysa. 1 zarzut dla opozycji do obalenia nowo wybranego soltysa.

  Odpowiedź
 • Luty 5, 2018 o 4:22 pm Hehhhe

  panna Bawełkiewicz powinna zmienić stylistę , ciagle w jednych i tych samych kreacjach aż wstyd .

  Odpowiedź
  • Luty 5, 2018 o 7:52 pm mst

   Pozostałości po pracy w szkole 5 takich samych kreacji

   Odpowiedź
  • Luty 5, 2018 o 8:02 pm mst

   pozostałości po pracy w szkole kilka tych samych kreacji

   Odpowiedź
 • Luty 6, 2018 o 10:40 am Sąsiad

  Sołtys . Radna . Przewodnicząca Stowarzyszenia . Z mojej skromnej strony, życzę dużo : zdrowia , cierpliwości , i wytrzymałości . Mamy teraz 3w1

  Odpowiedź
  • Luty 7, 2018 o 12:15 am Słuchacz

   To dlaczego się nie przedstawisz tylko piszesz że jesteś skromną osoba ? Dariusz pewnie też jest skromny bo wiesza ten orderd jagby miał on wartość na skalę krajową. Żal patrzeć na takich ludzi ,gdzie się podziała ta wartość mianowicie „honor” , którym dawniej Polacy się kierowali. Został odwołany i dalej pcha się żeby być sołtysem. Dajcie spokój radnej niech spokojnie pracuje. Przyjdzie czas na merytoryczna rozmowę a nie takie szczekanie jak w szkole.

   Odpowiedź
   • Luty 7, 2018 o 10:55 am qwer

    Z tego co pamiętam, to i Pani radna miała nie kandydować, a jednak.. polityka to polityka.

    Odpowiedź
   • Luty 7, 2018 o 11:39 am Żal mi Ciebie

    Na taka odznakę trzeba sobie zasłużyć! Sam się przedstaw to będę wiedziała z kim pisze .

    Odpowiedź
 • Luty 6, 2018 o 1:34 pm mietek

  Czyli jak towar z reklamy biedronki—-czyli takie byle co !!!

  Odpowiedź
 • Luty 7, 2018 o 12:55 pm Wyjaśnić coś trzeba

  Mostki są podzielone , to że ktoś kogoś odwołał nie znaczy że nie można startować drugi raz . Pan Dariusz miał dużo głosów to znaczy że , ludzie nie do końca zgadzają się z wyborem taki jaki jest . Każdy ma swoje zdanie i proszę to uszanować . Nikt tutaj nie szczeka ,wypraszam sobie takich komentarzy, w kierunku tej drugiej połowy Mostek .

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a