Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mieszkańcy nie chcą Pannoniki w dobie koronawirusa

Opublikowano: Lipiec 14, 2020 o 9:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mieszkańcy Barcic, Barcic Dolnych i Woli Kroguleckiej chcą by tegoroczna edycja międzynarodowego festiwalu Pannonica została zawieszona. Według nich obecna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Nowosądeckim wyklucza możliwość organizacji takiego festiwalu w Barcicach nad Popradem. 

– Oczywiście nie jesteśmy przeciwni Pannonice w ogóle. To wspaniały festiwal. Chcemy tylko mieć pewność, że nie ma ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa a teraz statystyki pokazują, ze szaleje on w naszym powiecie.powiedziała mieszkanka Barcic.

-Pannonikę należy przenieść na inny rok i zachować zdrowy rozsądek. Moje zdanie jest niezmiennemówi sołtys Tomasz Koszkulnie jestem przeciwnikiem festiwalu, ale ludzie naprawdę się boją. Uczestnicy festiwalu nie siedzą w jednym miejscu, chodzą po całej okolicy, robią zakupy w naszych małych lokalnych sklepach. Tegoroczna edycja festiwalu powinna być zawieszona.

Stosowne pismo podpisane przez wszystkie strony trafiło już do burmistrza i do wiadomości organizatora, czyli dyrektora Centrum Kultury Ady Sari.

Ten rok jest rokiem bardzo szczególnym. Wszelkie aspekty organizowania imprez muszą być przemyślane i dobrze przeanalizowanemówi burmistrz Jacek Lelek ze spokojem wsłuchuje się we wszystkie głosy, bo to jest podstawowa sprawa. Bezpieczeństwo mieszkańców i gości jest dla mnie sprawą naczelną. Mamy jeszcze trochę czasu aby podjąć ostateczną decyzję. Centrum Kultury i Sztuki rozpoczęło procedury związane z przygotowaniem imprezy. Będziemy analizować sytuację i konsultować decyzję z Sanepidem. 

Z nieoficjalnych informacji wynika że tegoroczna edycja Pannoniki nie jest zagrożona. Możliwa jest organizacja festiwalu w innym miejscu. W grę wchodzą także lokalizacje poza granicami kraju.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a