Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mieszkańcy Partyzantów „popłyną” razem z asfaltem!

Opublikowano: Lipiec 3, 2020 o 1:59 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Mieszkańcy ulicy Partyzantów w Starym Sączu dostali nową drogę i kanalizację. I tu korzyści się kończą, a zaczynają problemy. Przez, jak twierdzą bezmyślność ich posesje – zalewa woda. W dniu wczorajszym potok Moszczeniczanka znów przybrał na sile. Niestety nikt nie kwapi się, aby zabezpieczyć brzeg o który od tak dawna proszą mieszkańcy. 

Zgłaszaliśmy w urzędzie, aby przy budowie kanalizacji umocnić też brzeg. Niestety nikt nas nie wysłuchałskarżą się mieszkańcy którzy wysłali do nas zdjęcia z wczorajszej ulewydzisiaj z niepokojem patrzymy na prognozy pogody i na asfalt, który z pewnością przy większych opadach „odpłynie”. Niedługo nie dojedziemy do naszych domów. W ostatnim czasie była firma, która próbowała usunąć tą wiklinę ,ale nawet nie miała odpowiedniego sprzętu aby powycinać te drzewa. Naprawdę musi dojść do tragedii, żeby ktokolwiek się tym zainteresował?

 

O tym jak ważne jest umocnienie brzegów i co najważniejsze czyszczenie koryta potoku przekonali się mieszkańcy Osiedla Słonecznego. Tam w ostatnich dniach, ekipa wynajęta przez Wody Polskie, które odpowiedzialne są za potok, oczyściła całe koryto i brzeg. –Gdyby nie te prace, wczoraj Moszczeniczanka wylałaby tak jak w ostatnich latachmówią zgodnie mieszkańcy.

Poniżej zdjęcia potoku Moszczeniczanka na Osiedlu Słonecznym.

Niestety prognozy nie są optymistyczne. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 11:00 do 22:00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a