Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Miliardy na pomoc dla firm z Małopolski i Sądecczyzny

Opublikowano: 10 czerwca, 2020 o 7:45 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski odwiedził wczoraj (09.06.2020) wraz z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem firmę Drwalnik w gminie Korzenna. To jedno z wielu przedsiębiorstw, które skorzystały z pomocy rządowej podczas trwania epidemii koronawirusa.

Gdyby nie ta pomoc, firma nie przetrwałaby trudnego okresu – powiedział jej właściciel Tadeusz Łatka. – To dzięki rządowi mogliśmy spokojnie patrzeć w przyszłość i nie bać się podejmować kolejnych decyzji związanych z rozwojem rodzinnej firmy. Otrzymaliśmy wsparcie między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju, skorzystaliśmy również z „postojowego”. Dziękujemy, bo dzięki temu możemy nadal pracować i zatrudniać pracowników.

Wojewoda Piotr Ćwik podkreślił, jak wiele firm skorzystało z rządowej pomocy.

W Małopolsce wartość dotychczasowego wsparcia to 7 miliardów 400 milionów złotych, które popłynęły do firm w ramach różnych form finansowania – mówił wojewoda. – Dziękuję starostom z Małopolski i staroście Markowi Kwiatkowskiemu za bardzo dobrą współpracę. Dziękuję również dyrekcji i pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego, ale też wszystkim innym urzędnikom, którzy bardzo dobrze wypełniali swoje zadania w tym trudnym czasie. Pieniądze cały czas są wypłacane między innymi przez urzędy pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a także Polski Fundusz Rozwoju.

W Powiecie Nowosądeckim jest wiele małych i średnich firm, które bardzo dobrze prosperują – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Teraz, po czasie epidemii, mam nadzieję, że nadal będą się rozwijać. Życzę, aby przetrwały trudności i na nowo podjęły swoją działalność.

W spotkaniu wzięli udział: wojewoda małopolski Piotr Ćwik, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, senator Wiktor Durlak, wójt gminy Korzenna Leszek Skowron, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Teresa Klimek i oczywiście przedstawiciele firmy: Tadeusz i Szymon Łatkowie.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a