Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Milionowe dofinansowanie dla Powiatu!

Opublikowano: 10 lipca, 2022 o 12:03 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się XXXI zwyczajna sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego. Prowadził ją przewodniczący Rady Roman Potoniec. Przed głosowaniem nad uchwałami, radni wysłuchali sprawozdania starosty Marka Kwiatkowskiego z działań Zarządu w okresie międzysesyjnym.

Mam kilka dobrych informacji – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Otrzymaliśmy właśnie promesę na dofinansowanie budowy Centrum Sportu dla Powiatu Nowosądeckiego w Marcinkowicach z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych, w wysokości 15 milionów złotych. Przewidywana wartość inwestycji to około 17,5 miliona złotych. Dodatkowo otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup i montaż windy pionowej i platformy schodowej w Zespole Szkół w Marcinkowicach (wartość dofinansowania z PFRON to 150 tysięcy złotych, a także na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych na potrzeby Powiatowego Ośrodka Wsparcia  w Zbyszycach w wysokości  120 tysięcy złotych.

Obecnie trwa remont budynku garażowego należącego do Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – obiekt został w ubiegłym roku wyremontowany na zewnątrz, teraz trwają prace wewnątrz budynku. To koszt około czterystu tysięcy złotych. W najbliższym czasie zostanie też wymienione całe ogrodzenie (kwota 400 tysięcy złotych).

Trwają intensywne prace przy organizacji dwudniowej imprezy pod nazwą AGRO Nawojowa 2022 r. Wydarzenie realizowane po raz pierwszy przez Powiat Nowosądecki zostanie połączone z Dożynkami Powiatowymimówił starosta Marek Kwiatkowski. – Impreza  odbędzie się 3 i 4 września w Nawojowej. Wszystkich zainteresowanych rolnictwem, ogrodnictwem, hodowlą zwierząt domowych i ozdobnych – zapraszamy w pierwszy weekend września właśnie do Nawojowej . To tradycyjne miejsce, w którym od kilkudziesięciu lat odbywały się podobne imprezy. AGRO Nawojowa 2022 realizowane jest pod honorowym patronatem wicepremiera – ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka oraz wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

Wystawa AGRO Nawojowa 2022 to wydarzenie, w którym zaplanowane zostało uczestnictwo ponad kilkuset wystawców z całej Polski, w tym rolników, sadowników, organizacji pozarządowych – KGW, twórców ludowych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów maszyn rolniczych, producentów żywności ekologicznej, pszczelarzy, hodowców zwierząt, ale także miłośników zdrowej żywności i kultury ludowej. Podczas wystawy nie zabraknie również degustacji potraw regionalnych, a odwiedzającym towarzyszyć będą koncerty zespołów ludowych oraz liczne konkursy z nagrodami, w tym konkurs na najlepszy wieniec dożynkowy.

Podczas sesji, radni podjęli uchwały m.in. w sprawie:

– ustalenia kryteriów rekrutacji do publicznych placówek zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania prowadzonych przez Powiat Nowosądecki;

– ustalenia kryteriów rekrutacji na zajęcia rozwijające zainteresowania lub uzdolnienia organizowane w publicznych placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki;

– zmian w budżecie Powiatu Nowosądeckiego na 2022 rok oraz zmian w Uchwale Budżetowej Powiatu Nowosądeckiego na 2022 rok.

W sesji wzięła udział m.in. sekretarz Powiatu Monika Dziedzina, skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek, dyrektorzy poszczególnych wydziałów i jednostek Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i kom. Waldemar Górowski – naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a