Wydarzenia

Monitoring Osiedla i parkingu- tego nam potrzeba!

Opublikowano: 1 kwietnia, 2015 o 5:56 am   /   przez   /   komentarze (1)

Mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia złożyli projekt w ramach budżetu obywatelskiego na wykonanie monitoringu, który swoim zasięgiem obejmie Osiedle Tysiąclecia i parking przy ulicy Krakowskiej.

Zamontowanie monitoringu zapewni poczucie bezpieczeństwa nie tylko mieszkańcom Osiedla 1000-lecia, ulicy Krakowskiej, ulicy Batorego ale także wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w mieście Stary Sącz -piszą mieszkańcy.

Osiedle wraz z parkingiem jest miejscem spotkań młodzieży spożywającej alkohol i urządzającej imprezy zakłócające spokój okolicznym mieszkańcom. Praktycznie imprezy odbywają się każdego dnia po których jej uczestnicy udając się do rynku czy na Osiedle Słoneczne dokonują zniszczeń napotkanego mienia, nie tylko prywatnego ale także publicznego (znaki drogowe, ławki, elewacje budynków, kwietniki). O istniejącej sytuacji powiadamiana jest policja, która nie zawsze jest w stanie przyjechać w odpowiednim czasie na interwencjęapelują!

Parking nie jest wykorzystywany przez uczestników imprez organizowanych w mieście z obawy przed zniszczeniem samochodów (co miało już miejsce). W związku z tym samochody pozostawiane są obok Kina przy ulicy Szewskiej i Kilińskiego co powoduje blokadę jedynej drogi (droga pożarowa) na Osiedle. Pozostawienie samochodów na chodnikach zagraża bezpieczeństwu młodzieży szkolnej, petentów urzędu, biblioteki i mieszkańców. Założony monitoring wpłynie na poprawę istniejącego stanu, pomoże także policji w utrzymaniu bezpieczeństwa i ewentualnego ustalenia sprawców zdarzeń. Prewencja – obecność kamer odstrasza przestępców, zmniejsza się przestępczość jak np. kradzieże samochodów, kradzieże kieszonkowe, akty wandalizmu i chuligaństwa.

Szacunkowy koszt projektu wynosi 22 500,00, to naprawdę niewiele zwłaszcza jeśli chodzi o bezcenne bezpieczeństwo mieszkańców!

Więcej projektów zgłoszonych w budżecie znajdziecie w artykule: Na co wydamy 400 tys zł? Mieszkańcy sami zadecydują!

Komentarze

Komentarze (1)

  • 1 kwietnia, 2015 o 8:47 pm arturss

    ostatnia msza to pewnie o 19 jest więc każdy chodzacy potem to menel jest demenci

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"