Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Most rozpaczy w Popowicach. Burmistrz apeluje o sąsiedzką solidarność

Opublikowano: 12 maja, 2016 o 3:10 pm   /   przez   /   komentarze (65)

Droga do lekarza, przedszkola czy szkoły zajmowała chwilę. Teraz to wyprawa wąskim objazdem. Remont mostu w Popowicach, ledwo się rozpoczął a już stał się miejscem interwencji mieszkańców, którzy ryzykując życiem chodzą ukradkiem przez remontowany most pomiędzy ciężkim sprzętem. Gmina wyznaczyła objazdy, ale o pieszych nie zadbała -alarmują mieszkańcy.

Nie ma obiecanej kładki. Most zamknięty i znak zakazu dla pieszychmówi pani Beata, mieszkanka PopowicJak mamy dojść do autobusu w Cyganowicach, by dojechać do pracy? A dzieci jak mają chodzić do szkoły ? Mamy prawo wiedzieć! W  jakim kraju my żyjemy?

To kolejna duża inwestycja we wsi Popowice (czytaj także: Budują „mur chiński” w Popowicach?) Jak się okazuje, nie będzie to jakiś spektakularny remont polegający na zwiększeniu jego parametrów. Nadal będzie wąski bez zmiany konstrukcji. Wymieniona zostanie nawierzchnia i barierki. Zbudowany zostanie nowy chodnik w Cyganowicach. Prace ruszyły 9 maja. Most zamknięto. Po drugiej stronie mostu zlokalizowany jest przystanek autobusowy na który trzeba dotrzeć. Aktualnie ścieżka dostępu DLA PIESZYCH prowadzi wśród koparek i ciężarówek.

 

DSC_0011 (1024x681)

Tak będzie do końca sierpnia bo na tyle zaplanowano prace. Trudno powiedzieć, jak długo będzie trwał remont samego mostu. Harmonogram prac rozpisano do 31 sierpnia. Burmistrz ma nadzieję, że wykonawcy uporają się z mostem dużo szybciej, jednak gwarancji nie daje. Teraz piesi łamią przepisy i korzystają z mostu”na własną odpowiedzialność”. Nie mają innego wyjścia! A raczej przejścia. Gdy remont wejdzie w decydującą fazę i wylewana będzie nowa nawierzchnia to nie będzie możliwości korzystania z mostu, nawet „nielegalnie”. Gmina planuje wtedy uruchomić „dodatkową” komunikację miejską.

DSC_0008 (1024x681)

 

W dodatku za chwilę ma się rozpocząć remont kolejnego przepustu. Droga do Cyganowic zostanie całkowicie zamknięta ! ( skrzyżowanie z obwodnicą Starego Sącza, przy sygnalizacji świetlnej) To będzie kolejne utrudnienie z którym będą musieli liczyć się mieszkańcy Cyganowic.

-Zamknięcie mostu nie zostało zsynchronizowane z jednoczesnym uruchomieniem żadnej alternatywnej przeprawy przez rzekę –mówi pan Mateusz, mieszkaniec Popowic -W ten oto sposób osoby niezmotoryzowane zostały de facto pozbawione komunikacji ze światem. W szczególności nie mogą one przedostać się na drugą stronę zamkniętego mostu, do Cyganowic, gdzie obecnie końcowy przystanek ma autobus MPK linii nr 10. Osoby takie – a jest ich wiele, zwłaszcza starszych i samotnych – co najwyżej liczyć mogą na uprzejmość zmotoryzowanych sąsiadów. Problem ten dotyczy również młodzieży dojeżdżającej do szkół w Starym i Nowym Sączu.

 

DSC_0004 (1024x681)

Otrzymaliśmy mnóstwo listów z prośbą o interwencję w tej sprawie. Udaliśmy się na rozmowę do burmistrza Jacka Lelka. W jaki sposób – dzisiaj – piesi mają przedostać się na drugi brzeg Popradu gdzie zlokalizowano tymczasową pętlę autobusową?

Nie ma prostej odpowiedzimówi burmistrz Jacek Lelekmost jest zamknięty i z niego korzystać nie można. Generalnie mieszkańcy nie zostali odcięci od świata. Jest droga przez Myślec. Apelowałbym o solidarność i wyrozumiałość. Dzisiaj naprawdę społeczeństwo jest bardzo zmotoryzowane, chociaż zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mają samochód. Zachęcam aby ruszyć tę sąsiedzką solidarności i się zorganizować. Nie tylko szukać dziury w całym i swoich praw. Ja rozumiem, że mieszkańcy są rozgoryczeni. Można się domagać dodatkowych rozwiązań, dodatkowych autobusów czy kładek ale trzeba mieć świadomość, że są to potężne koszty. Remont mostu, który jest bardzo dużym wydatkiem służy tylko części społeczeństwa i jest finansowany przez nas wszystkich. Rozumiem, że płacimy podatki i „nam się należy”, ale tych podatków płacimy tyle, że na wszystko nie wystarczy.

Zrobienie kładki dla pieszych przez tak dużą rzekę jaką jest Poprad to koszty, które znacząco wpłynęłyby na remontkontynuuje burmistrzwiem, że jesteśmy w stanie z wyrozumiałością i solidarnością rozwiązać ten problem. Ludzie wożą swoje dzieci samochodem do szkoły, może warto zapytać sąsiada, może znajdzie się dodatkowe miejsce. Możemy wykorzystać ten czas aby odnowić relacje sąsiedzkie i dać sobie wspólnie radę. Nie takie problemy bywały. Przypomnę, jak w 2010 roku na Woli Kroguleckiej część społeczeństwa była całkowicie odcięta od świata. To była nadzwyczajna sytuacja ale wszyscy dali sobie radę.

Na czas robót wyznaczono objazd przez miejscowość Myślec odcinkiem drogi krajowej DK87, drogą powiatową przez Myślec oraz drogą gminną przez Myślec – Zagórze, zgodnie z oznakowaną zmianą organizacji ruchu.

Wytyczony objazd przez Myślec prowadzi na znacznym odcinku (ponad 1 km) wąską i krętą drogą przez gęsty las, gdzie drzewa „zwieszają się” wprost nad jezdnią  –mówi pan Mateusz, mieszkaniec Popowic –Tym samym przejazd  służb ratunkowych na tym odcinku (w tym zwłaszcza wozów strażackich) jest praktycznie niemożliwy. Czy Pan Burmistrz jechał kiedykolwiek do Popowic wytyczoną trasą objazdu?

Z argumentami nie zgadza się burmistrz.

Projekt reorganizacji ruchu został uzgodniony z Komendą Miejską Policji. Wszelkie prace nadzoruje referat infrastruktury komunalnej –mówi burmistrzzostał wytyczony objazd, który nie jest sprawą nadzwyczajną w tego typu remontach. Ja rozumiem rozgoryczenie mieszkańców. Jest to pewien dyskomfort ale nikt nie został odcięty od świata. Droga jest kręta i wąska, ale dróg takiej kategorii na terenie naszej gminy jest mnóstwo. Nie jest to takie połączenie jak przez Cyganowice, ale spokojnie samochody przejeżdżają. Poza tym warunki pogodowe sprzyjają. Wiem, że jest trudność i samochody się nie miną, ale takich dróg mamy naprawdę dziesiątki kilometrów. 

Miejscowi chcą bezpiecznego przejścia dla pieszych oraz rowerzystów i to jak najszybciej, bo remont postępuje i coraz trudniej poruszać się po placu budowy. Wstęp na teren odbywa się w warunkach wyjątkowych, bo postronnych nie powinno tu w ogóle być.

Sytuacja pasowa.  Burmistrz zaleca odnowienie sąsiedzkich kontaktów, uzbrojenie się w cierpliwość i solidarność mieszkańców… bo kładki nie wybuduje.

Koszt kładki to prawdopodobnie 50 tys zł. Burmistrz jednak nie chciał potwierdzić tych informacji.

I tak do 31 sierpnia..

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (65)

 • 12 maja, 2016 o 3:55 pm Mr.Stag

  Szanowny Panie Burmistrzu inspektor nadzoru budowlanego z chęcią zajmie się wpuszczaniem na teren budowy osób trzecich. jest to niezgodne z przepisami

 • 12 maja, 2016 o 3:58 pm ham

  kłamca jeden a gdzie rondo w cyganowicach

 • 12 maja, 2016 o 4:06 pm biedny miwszkaniec Starego.

  Jak to nie ma pieniędzy w Starym Sączu ? W Gminie sytej i bogatej, gdzie się buduje za dużą kasę tarasy widokowe, podwieszane ścieżki spacerowe w koronach drzew, oświetla mosty. Jakoś trudno w to uwierzyć.

 • 12 maja, 2016 o 4:13 pm W szoku!

  Niestety panie burmistrzu Popowice to nie tylko kamieniec gimnazjaliści z samej góry mają teraz schodzić na dół do mostu przejść cały kamieniec a potem przez myśleć na przystanek to ok 7km a po lekcjach to samo?
  A co z ludźmi starszymi którzy jeździli autobusem do lekarza? Większość młodych zmotoryzowanych jest w pracy żeby zaiwaniac na podatki!!!!!

 • 12 maja, 2016 o 4:19 pm Wiola

  Mógłby urząd gminy pokazać wizualizację jak będzie ten teren wyglądał po remoncie.Ma być chodnik,oświetlenie tylko gdzie?I tak się cieszę ,bo gdy wróciłam z podróży i musiałam już jechać przez las okazało się,że gmina przygotowała w myśleckim lesie”mijanki”:)

 • 12 maja, 2016 o 4:25 pm Kk

  Mógłby przeznaczyć pieniądze które wyrzuca na jakąś chorą zmianę herbu Starego Sącza! Nie wiem komu potrzebny nowy herb?

 • 12 maja, 2016 o 4:33 pm Fan Mostu

  mijanki do pierwszego deszczu. autobus nie jeździ objazdem bo się nie zmieści. to chyba coś nie tak. wysadzamy dzieci pod mostem i sobie idą. ciekawe skoro autobus sie nie wyrobi to jak to zrobi woz strazacki. Współczuję kierownikowi budowy jak nadzór się za to weźmie. ale nie przejmuj cie sie rodzice jest wypowiedź dla radia Gdzie wójt powiedział ze za zgodą kierownika można sobie przejść

 • 12 maja, 2016 o 4:36 pm mateusz

  Biurokratyczny bełkot niech Pan zostawi dla siebie Panie Burmistrzu.
  Pragnę zauważyć, że W-ce Burmistrz niejaki Pan Gizicki w wywiadzie udzielonym konkurencyjnemu portalowi (https://sadeczanin.info/gospodarka/most-zamkni%C4%99ty-skrzyde%C5%82-nie-daj%C4%85-zapomnieli-o-pieszych) wyjaśnił, że wykonanie przeprawy tymczasowej kosztowałoby 50 tys zł przy łącznym koszcie inwestycji 1,4 mln zł, a zatem zaledwie ok. 3-4 % wartości inwestycji. W mej ocenie w skali całej inwestycji jest to kwota znikoma, którą przy odrobinie dobrej woli i wysiłku negocjacyjnego w rozmowach z generalnym wykonawcą można było wygospodarować w budżecie przeznaczonym na inwestycję. Prawda jest natomiast taka, że Urząd Gminy postanowił zaoszczędzić parę złotych na mieszkańcach Popowic, tak by te kilkadziesiąt tysięcy przeznaczyć m.in. na idiotyczny pomysł zmiany herbu Starego Sącza, który jak zdaje się wynikać z publikacji na tym Portalu stanowi realizację ambicji garstki radnych i Burmistrza.
  Po drugie, umknęło zdaje się uwadze Panu Burmistrzowi na remontowanym moście od strony Popowic w godzinach popołudniowych postawiony jest znak „zakaz ruchu pieszych” (zresztą na zdjęciach załączonych wyżej widać jedynie znak „zakaz ruchu w obu kierunkach” przesłaniający ten pierwszy). Tym, samym każdy przechodzący przez remontowany most naraża się de facto na odpowiedzialność wykroczeniową, o czym Pan Burmistrz nie raczył już wspomnieć.
  Co ciekawe w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia znajduje się zapis: „Podczas prowadzonych prac należy zapewnić dojście i dojazd do budynków, ograniczając do niezbędnego minimum uciążliwości spowodowane pracami budowlanymi.”. W tym kontekście rodzi się pytanie, czy oczekiwanie by piesi mieszkańcy Popowic – chcąc dostać się np. na pętle autobusową lub do najbliższego sklepu spożywczego zlokalizowanego w Cyganowiach – przechodzili Poprad wpław, względnie kilka km piechotą przez Zagórze Myśleckie i Myślec, stanowi o ograniczeniu do niezbędnego minimum uciążliwości spowodowanych inwestycją??
  I żeby nie było żadnych wątpliwości: nikomu nie zależy na tym, żeby blokować, czy utrudniać zamiary inwestycyjne Gminy, a jedynie o to by zapewnić mieszkańcom Popowic tymczasowe przejście na drugi brzeg rzeki.

 • 12 maja, 2016 o 4:50 pm Fan Mostu

  Nie tak dawno w radio Kraków można było posłuchać jak Pan Burmistrz z dumą mówił o tymczasowej kładce. Sami wiecie jak poczytacie komentarze na konkurencyjnym portalu ze nadzór wstrzyma tą inwestycje do czasu zrobienia przeprawy. moja propozycja jest taka chodźcie sobie po moście. podejrzewam że po tym co przygotowało radio i komentarze na portalach za niedługo stanie tam policja. nie przyjmujcie mandatów bo przecież za zgodą można chodzić. niech płaci Strabag i gmina te mandaty zostanie kasa w budżecie.

 • 12 maja, 2016 o 4:56 pm D.M

  I jeszcze mała propozycja skoro garstka osób zaprosiła radio rdn na miejsce to niech teraz ta garstka osób poprosi redaktorów radia do przeprowadzenia wywiadów z naszymi przedstawicielami sołtysami i radnymi. wierzę że da się to zrobić bo są osobami publicznymi i nie mają wyjścia. zobaczymy czy się im dobrze objazdami jeździ. Bo w necie każdy jest mądry bo jest anonimowy. czuje ze duże zmiany kadrowe po tej akcji przy wyborach się posypia.

 • 12 maja, 2016 o 6:00 pm mis

  Wspolczuje mieszkanicom Popowic i zycze cierpliwosci bo przez te trzy miesiace bedzie masakra. Co do Pana Burmistrza…, szkoda komentowac.

 • 12 maja, 2016 o 6:03 pm Popowice

  Nie stać was na 50 tys złotych. Przecież to tylko pięcioletni Podatek z Popowic

 • 12 maja, 2016 o 6:40 pm Xxxx

  Jest to wszystko okropne jadąc objazdem to jest wtedy dobrze jak z przeciwka nic nie jedzie bo nawet na tych zatoczkach jest się ciężko minąć osobowymi małymi autami . Nie krytykuje nikogo bo dobrze że most remontują ale nie można tak zostawiać ludzi starszych i dzieci bez przejścia bo my młodzi pracujemy i jak mogą sąsiady na nas liczyć jak jesteśmy w pracy . Ja ze swojej strony to dziękuję Panu Ełgeniuszowi Mikulcowi który ma sklepik obwoźny i dostarcza nam chleb obcy człowiek nas nie zostawił a Pan burmistrz ma nas gdzieś

 • 12 maja, 2016 o 7:37 pm kier

  Nie ma kwestii stać czy nie stać w SWIZ mamy zapisane „Podczas prowadzonych prac należy zapewnić dojście i dojazd do budynków, ograniczając do niezbędnego minimum uciążliwości spowodowane pracami budowlanymi. Warunkiem rozpoczęcia
  realizacji robót jest przedstawienie przez Wykonawcę zatwierdzonego projektu czasowej organizacji ruchu.W przypadku konieczności zamknięcia ruchu na moście należy wskazać objazdy
  dla mieszkańców.”
  W sprawnie działającej instytucji zostało by wyegzekwowane zapewnienie bezpiecznej przeprawy w ramach kwoty na którą opiewa kontrakt.
  Zamawiający czyli gmina w odpowiedzi na pytania do SWIZ-u sama pisała ” Zgodnie z zapisami w SIWZ: „(…)Cena oferty musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia wynikające wprost z niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, dokumentacji projektowo-kosztorysowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót jak również w niej nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia (…) ”
  Tak więc dogodne przejście powinien zapewnić wykonawca (firma STRABAG) zgodnie z tym co zawiera SWIZ nie gmina. W przypadku dodatkowego transportu koszty rzeczywiście poniesie gmina.
  Prywatna opinia na temat sporu jest taka że firma dostała ustne zapewnienie od włodarzy że tymczasowa przeprawa nie będzie potrzebna. Teraz gmina będzie robić wszytko by ludziom nie pomóc bo obietnica obietnicą a wystarczyło by tylko wyegzekwować to co zapisane w SWIZ.
  Czuje się zawiedziony postawą przedstawicieli gminy, uznawałem naszych włodarzy za poważanych ludzi tymczasem takie wypowiedzi w mediach dobrze o nich nie świadczą.
  Na koniec podobna historia przerabiana była w Nowym Sączu na ul. Tarnowskiej podczas budowy obwodnicy północnej ludzie mieli tam o wiele krótszy odcinek do przejścia a wykonawca zmuszony był przez miasto na wykonanie takiej kładki http://www.przetakowka.info/index.php/75-kladka-dla-mieszkancow-gotowa.
  Podpowiem wykonawcy że można zastosować dwa takie przęsła z jedną podporą w nurcie z rur wbijanych (problem może być z pozwoleniem wodno prawnym ale dla chcącego nic trudnego) i kładka gotowa. Przystępując do przetargu trzeba myśleć a nie tylko liczyć zyski.

 • 12 maja, 2016 o 7:49 pm wyborca

  zgarnia 10 tys. miesięcznie i pluje nam w twarz … na taczki go i w popra….

 • 12 maja, 2016 o 9:28 pm Sąsiad

  Burmistrz niech lepiej założy krótkie spodenki, wejdzie do własnej piaskownicy i robi babki z piasku, albo mosty z klacków, a o poważnych inwestycjach służąch ludziom niech zapomni, bo jak się do tego zabiera to skóra cierpnie nie tylko Popowicom.

 • 12 maja, 2016 o 9:43 pm xxxxxx.

  Powinien się Pan wstydzić za tą sytuację.To po co ten remont? na drogę w Cyganowicach są pieniądze.W Popowicach miała być świetlica też pan zrobił szkołę i prawda taka że nic dalej dzieci nie mają dla rozrywki.Jak tym lasem jezdzić jak tak wąsko,nic nie widać jak się jedzie ,czy Pan jechał kiedy przez Myślec?teraz jest ruch i naprawdę jest problem.

 • 12 maja, 2016 o 9:49 pm nikt ważny

  wyczuwam telewizje i spowiadającego się burmistrza 🙂

 • 12 maja, 2016 o 10:28 pm Anonim

  DOKŁADNIE!

 • 13 maja, 2016 o 7:22 am Anonim

  A kogo ma wozić autobus ? Pieszy według znaków dojść nie może no chyba że przez myśleć i zapylac pod most na 10 no na to wychodzi ale to by było dziwne żeby ktoś z pieszych tak robil a dzieci z cyganowic to do szkoly tez przez myslec?Panie burmistrzu nie przemyslana do konca ta inwestycjja (jak inne durnowate pomysly w pana wykonaniu)

 • 13 maja, 2016 o 8:27 am bip

  Narzekaliście na most, że dziurawy, a teraz jak go wam remontują macie pretensje do całego świata. Moim zdaniem żeby nie było narzekań, powinna być uruchomiona dodatkowa linia autobusu, a najlepiej busów (bo są mniejsze) kursująca przez Myślec do Popowic i odwrotnie.

 • 13 maja, 2016 o 8:56 am D.M

  w wypowiedzi Pana Burmistrza dla radia RDN „jakieś przejście będzie” Poczekamy zobaczymy.

 • 13 maja, 2016 o 9:29 am Anonim

  jest kasa na paskudny nowy herb na parking na promowanie opoki i inne zbędne inwestycje o które nikt nie zapyta się mieszkańców to są rządy pana Lelka i jego zastępcy który pewnie będzie kolejnym kandydatem na 10tyś zł miesięcznie. Zapraszam na rynek kamienie uciekają z rynku zapraszam na Sobieskiego tam znów kanałki się chowają w ziemie 🙂 bedzie most na 3 lata

 • 13 maja, 2016 o 9:39 am Marcin

  Ludzie, przestańcie pluć na Burmistrza, tylko się cieszcie, że za chwilę będziecie mieli wyremontowany most i asfalt! Jak w domu robicie malowanie, też jest trochę niedogodności, a potem …pięknie. Taka kolej rzeczy.
  Ja jestem dumny, że w mojej gminie jest tyle inwestycji, że Burmistrzowi chce się i widzi konieczność napraw i remontów, że dba się o infrastrukturę.
  Popatrzcie na inne gminy czy Nowy Sącz i nie narzekajcie!

 • 13 maja, 2016 o 10:06 am Anonim

  Nikt nie neguje remontu mostu tylko brak sensownego rozwiązania dotyczącego przejścia pieszych a tu odpowiedzialność spada na WLODARZY puścił byś swoje dziecko samo do szkoły gdzie trwa front robot chodzą ciężkie maszyny i co pracownicy mają być czujni i przeprowadzać dzieci? Jestem w pracy dziecko w szóstej klasie i co mam urlop zgłosić żeby je przeprowadzić na duga stronę zresztą nielegalnie jak sam burmistrz stwierdził o takich rzeczach myśli się przed rozpoczęciem prac a nie teraz obarczać wina ludzi ze chca przejść chyba nie ma w tym nic dziwnego bezmyślność tego Pana jest porazajaca

 • 13 maja, 2016 o 10:18 am Vvvv

  A to nie prawda że dzieci nie mają rozrywki

 • 13 maja, 2016 o 10:24 am amarekr

  jeszcze kamyczek w sprawie oznakowania objazdów, nie wiem, nie znam dobrze topografii regionu, ale wg znaków objazdu na rondzie w Starym Sącz kierują prosto w las, zamiast w lewo w kierunku węgierska Myślec jak dalej oznakowano, tak było kilka dni temu

 • 13 maja, 2016 o 10:25 am Prasa kłamie

  Dzień dobry!
  Właścicielem niemieckiej polskojęzycznej Gazety Krakowskiej jest Verlagsgruppe Passau. Polski urzędnik powinien czytać polskie gazety a nie gadzinówki.
  Dziękuje

 • 13 maja, 2016 o 10:34 am adam

  A jakim samochodem jeździsz człowieku czyżby syrenką, fiatem czy polonezem ???

 • 13 maja, 2016 o 10:35 am sprostowanie

  Sprostowanie: W danych przetargowych był zapis o zdjęciu istniejących barierek , ich odmalowaniu i zamontowaniu na dawne miejsce. Nie ma natomiast mowy o wymianie barierek.

 • 13 maja, 2016 o 10:50 am :)

  Remont mostu był potrzebny- FAKT. Gmina działa sprawnie pozyskując pieniądze na inwestycje : FAKT. Gmina osoby starsze i schorowane pozostawiła samym sobie : FAKT. Gmina pozostawiła dzieci dojeżdżające do szkół średnich samym sobie : FAKT. Gmina za trzy miesiące zrobi sobie zdjęcie przy odremontowanym moście : FAKT. Ludzie za pół roku zapomną o wszystkim :FAKT.
  I na ten ostatni punkt włodarze najbardziej liczą i na takim założeniu oparto całą inwestycję 🙂 A reszta punktów? Kto o tym będzie pamięęętał 😉

 • 13 maja, 2016 o 10:51 am Anonim

  Tak.. tylko jak coś robisz i robisz to z głową to niedogodności starasz się zminimalizować. A tutaj mamy ewidentny przykład, że te niedogodności można zminimalizować, ale nikt tego nie chce zrobić. Dlatego co z tego, że są inwestycje, jak są robione moim zdaniem byle jak, byle by było. A całą winę za utrudnienia w poszczególnych inwestycjach zwala się w większości niesłusznie na mieszkańców. A co do Nowego Sącza to może na jego tle wypadamy dobrze (notabene ciężko by było wypaść źle).. ale to nie znaczy że nie może być lepiej.

 • 13 maja, 2016 o 10:58 am Anonim

  zapraszamy mieszkańców Popowic w niedzielę na imprezy na rynku – sądecka mich -mniam mniam-a 20 -tego na występy -dzień samorządowca-bawmy się

 • 13 maja, 2016 o 11:13 am Wiola

  Każdy ma prawo wyboru,Ty czytaj Gazetę Polską oglądaj TV Republika ,a nie narzucaj innym swojej woli.Czy w domu wszystko masz wyprodukowane w Polsce?

 • 13 maja, 2016 o 12:06 pm Anonim

  Większość inwestycji nie podoba się mieszkańcom hmm to tak jak by twój pokój ktoś pomalował na kolor którego ty nie chcesz bez twojej zgody. Promowanie obiektów kleru robienie skansenu z rynku zmiana herbu. A jak już coś zrobi to tak że dramat.

 • 13 maja, 2016 o 2:04 pm Ssacz

  Kładka dla pieszych napewno nie wynosiła by 50 tys. Skandal

 • 13 maja, 2016 o 2:18 pm yaki

  Zachęcam aby ruszyć tę sąsiedzką solidarności i się zorganizować. Nie tylko szukać dziury w całym i swoich praw. Ja rozumiem, że mieszkańcy są rozgoryczeni. Można się domagać dodatkowych rozwiązań, dodatkowych autobusów czy kładek ale trzeba mieć świadomość, że są to potężne koszty. Remont mostu, który jest bardzo dużym wydatkiem służy tylko części społeczeństwa i jest finansowany przez nas wszystkich. Rozumiem, że płacimy podatki i „nam się należy”, ale tych podatków płacimy tyle, że na wszystko nie wystarczy. – NIE WIERZĘ,ŻE TAK POWIEDZIAŁ BURMISTRZ .

 • 13 maja, 2016 o 8:00 pm anonim

  Świetlica powinna być otwarta całymi dniami ,łącznie z sobotą i niedzielą.

 • 13 maja, 2016 o 8:54 pm Vvvv

  To propozycje proszę zgłosić i będzie otwarta bo na tej świetlicy jakaś pani już coś robiła była otwarta i każdy mógł iść i nawet zobaczyć co tam robią dzieci też chodziły

 • 13 maja, 2016 o 9:11 pm Aaaaaa

  Fakt jest taki że my mieszkańcy Popowic cieszymy się że burmistrz dba o nas że coś robi ale obietnica była i powinna być dotrzymana a firma która podjęła się takiego remontu mostu to zdaje sobie sprawę że powinna zorganizować przejście dla pieszych bo takie mają przepisy wiec ktoś tu miesza i kasę chce zgarnąć dla siebie . A po drugie to prace powinny się tam odbywać dwu zmianowe żeby to szybko zrobić. Tak więc apel do prezesa firmy że ludzie z tak małej wsi nie są ciemni i przepisy znają

 • 13 maja, 2016 o 9:39 pm mis

  obiecane przejscie bedzie? Prosze posluchac . – https://www.youtube.com/watch?v=ATHKE3QJb1U

 • 14 maja, 2016 o 4:54 am Hmm

  Droga przez Myśleć od czasu zorganizowania objazdu systematycznie w oczach niszczenie.Pojawiły się obsunięcia i zapadliska po przejazdach samochodów ciężarowych.Co będzie do sierpnia?Jaki będzie koszt napraw? Pewnie więcej jak te 50000. Zapłaci Nadleśnictwo? Chyba że tak…:)

 • 14 maja, 2016 o 9:41 am marcin

  Marne wytłumaczenie Burmistrza ,jak taki mądry niech sam wsiada do auta i wozi ludzi, to już beszczelne jest by zwalać odpowiedzialność na sąsiadów . Każda inwestycja ma być tak zrobiona aby podstawowe wymogi były spełnione a w tym przypadku ich nie ma tylko czekać aż ktoś zadzwoni do interwencji albo innego dziennika.

 • 14 maja, 2016 o 10:01 am Mieszkaniec

  No zobaczymy myślę że to cp mówił burmistrz w radiu to sciema z tym jakimś przejściem. Mam nadzieję że to jego ostatnia kadencja! Na zmianę herbu i wysokie zarobki w gminie to pieniędzy z podatków nie brakuje! A i jeszcze pan burmistrz twierdzi że obecnie na moście są wąskie chodniki które nawet ciężko nazwać chodnikami a to ja pytam co będzie po remoncie skoro motu przecież nie poszerzają? I jak to braknie pieniędzy na nowe barierki tylko odmalowane stare założą?

 • 14 maja, 2016 o 3:29 pm br

  Ale madrole z tych Popowiokow 🙂

 • 14 maja, 2016 o 3:55 pm xxxxxxxxxx

  To nie ma być jakaś pani tylko odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.A godziny otwarcia świetlicy powinny być wywieszone.

 • 14 maja, 2016 o 4:49 pm b

  Część z nich to mądrale, ale wielu z Nich ( Nas ) boi się jechać tą drogą przez Myślec zwłaszcza z dziećmi.

 • 14 maja, 2016 o 5:13 pm Oooo

  Dzisiaj to niech p.burmistrz sobie przejedzie objazdem i niech zobaczy co się tam dzieje z tymi zatoczkami

 • 14 maja, 2016 o 5:16 pm l, b, w, o

  ty jak remontujesz dom to nie robisz tego w jeden dzień ————– Świetlica będzie kwitnąć, ale potrzeba na to trochę czasu a ty o…………………………… się od Popowic i wracaj ta gdzie się urodziłaś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 14 maja, 2016 o 5:17 pm Mieszkaniec

  W jakiej gminie my żyjemy że nasza władza która ma nam służyć tak nas traktuje?dzisiaj są to popowice a za chwilę może to być inna miejscowość w naszej gminie gdzie są pieniądze na zmianę herbu a na przejście dla tak licznej grupy tych pieniędzy nie ma. To się nadaje do prokuratury jakie zagrożenie stanowi brak dojazdu dla służb ratowniczych. Trzeba TVN o tym poinformować żeby się cała Polska dowiedziała co nam nasz burmistrz doradza w tym świętym mieście! To jego ostatnia kadencja!

 • 14 maja, 2016 o 5:39 pm r

  NIc tylko EMPATIA

  Tylko EMPATIA…… bębzie idylla.

 • 14 maja, 2016 o 6:34 pm p

  A ty = kto ma tobie służyć ……………………… kto ma tobie służyć ……………………………………….ty . nie uczysz, się nie pracujesz ………………………. gnijesz i niszczysz ludzi . donosisz, piszesz anoniomy ———-udajesz że jestś dobra święta i uczciwa…………….a jesteś cało zło l,b,w i o

 • 14 maja, 2016 o 7:45 pm rr

  Dobra kąpiel jeszcze nikogo nie zaszkodzila. W końcu zbliża się lato, a Poprad płytki…

 • 14 maja, 2016 o 10:11 pm LudwikvanBeethoven

  Myślę że nie tylko TVN należy poinformować ale BBC i New York Times o tym niewątpliwym skandalu:-)

 • 14 maja, 2016 o 10:45 pm Jędrek

  Nie Ty będziesz decydować czy to ostatnia kadencja Burmistrza. Jest spoko gość i takiego potrzejowalismy. Jesteś w mniejszości i to sporej

 • 14 maja, 2016 o 11:21 pm Xx

  Jaka swietlica juz jest tablica szkola podstawowa im. Sw. Kingi

 • 15 maja, 2016 o 12:25 pm Anonim

  Oj nie wiem nie wiem… w samym Starym Sączy burmistrz nie miał wielkiej przewagi. A powód dla którego wygrał z głównym kontrkandydatem i o których się tam gdzieś szeptało, jest co najmniej śmieszny.

 • 15 maja, 2016 o 1:56 pm Anonim

  mogę ci sfinansować psychiatrę

 • 15 maja, 2016 o 9:51 pm obserwator

  Ot, to są całe Popowice! Panie burmistrzu niech pan zostawi im ten most, niech się nim cieszą. Oni przecież zawsze mają o wszystko pretensje, taki „ciemnogród”

 • 16 maja, 2016 o 7:49 am bbb

  WY (((( POPOWIOKI ))))) MACIE MYSLENIE……………………. zrobie mi droge ale nie po moim………………………………………………………….

 • 16 maja, 2016 o 9:03 am ...

  Dajcie już spokój z tym obrażaniem.Mimo wielkiej prostoty tego co ktoś wyżej napisał , meritum komentarza ma swoje uzasadnienie chociażby w przypadku planów chodnika od mostu do szkoły, gdzie jeden taki Jegomość nie odda (sprzeda) nawet pola na dwa palce by dzieci mogły bezpiecznie dojść.

 • 20 maja, 2016 o 10:47 pm r

  Święte słowa…

 • 4 czerwca, 2016 o 8:17 pm x

  i nie za moje, bo mi sie nalezy

 • 7 lipca, 2016 o 6:54 am uczeń

  Jak mamy chodzić do szkoły mamy niesprawnego KONRADKA

 • 7 lipca, 2016 o 6:56 am UCZEŃ

  Świente słowa

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"