Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Na obwodnicy Starego Sącza stracił przyjaciela i nogę. Mateusz potrzebuje pomocy!

Opublikowano: Październik 9, 2018 o 7:19 am   /   przez   /   komentarze (0)

1 lipca 2018 r. Ten feralny dzień Mateusz Trzeciecki zapamięta do końca swojego życia. W jednej sekundzie stracił przyjaciela i zdrowie. Prokuratura wyjaśnia okoliczności tego śmiertelnego wypadku.

Tego dnia, 22 letni Mateusz i jego 21-letni kolega (z gminy Stary Sącz) mieli wypadek motocyklowy do którego doszło na obwodnicy Starego Sącza. Pół godziny po północy zderzyli się z osobówką. Samochodem podróżował 19-latek, który nie odniósł poważniejszych obrażeń. Niestety zderzenie z samochodem było tak mocne, że jego przyjaciel zmarł na stole operacyjnym a Mateuszowi urwało prawą nogę. Do szpitala trafił w bardzo ciężkim stanie. Teraz potrzebna jest pomoc finansowa na rehabilitację i protezę. Do akcji ruszyła ekipa motosacz.

Mateusz po wypadku przez 3 tygodnie przebywał w śpiączce. Stan jego był bardzo ciężki a wręcz krytyczny . Miał obrzęk mózgu , potłuczone mocno płuca i uszkodzony kręgosłup. Nie pamięta nic z wypadku. 2 tygodnie temu przeszedł operację kręgosłupa w Tarnowie i może normalnie usiąść. Pojawiła się także nadzieja na chodzenie, jednak wiąże się to z długimi oraz kosztownymi rehabilitacjami. Do tego trzeba doliczyć zakup wózka i protezy. Przez pierwszy rok Mateusz będzie potrzebował specjalnej protezy do ćwiczeń, a potem profesjonalnej stałej protezy, której koszt waha się w granicach 150 tysięcy złotych. Koszt prywatnych rehabilitacji Mateusza tygodniowo wynosi ok. 1000 zł. To finansowo przerasta rodzinę Mateusza.

Rodzice Mateusza a także On sam prosi o pomoc finansową. W akcję włączyła się ekipa motosacz.pl. Uruchomiono internetową zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Każdy z nas może pomóc Mateuszowi wpłacając symboliczną złotówkę —-> TUTAJ.

POMÓŻ! Nie bądź obojętny!

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami w regionie: Starosądeckie.info

kontakt@starosadeckie.info 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a