Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Na szczęście jesteście! Setka wolontariuszy rusza w teren. Startuje Szlachetna Paczka

Opublikowano: 20 listopada, 2021 o 10:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Armia wolontariuszy w Starym Sączu gotowa nieść pomoc. Już wiemy, że tegoroczna akcja Szlachetnej Paczki z pewnością przejdzie do historii. To wszystko za sprawą młodych ludzi, którzy chcą poświęcić swój wolny czas by nieść pomoc potrzebującym. Setka (!!!) młodych wolontariuszy ruszyła dzisiaj w miasto, żeby pełnić dyżury i rozpocząć zbiórki w sklepach. To już 6 edycja „Paczki” w Starym Sączu.

Wczoraj (18 listopada) wolontariusze spotkali się w parafii św. Elżbiety w Starym Sączu. Wszyscy przeszli szkolenie i odebrali identyfikatory. Dzięki ich niezwykłej mobilizacji i zaangażowaniu a także darczyńców i wszystkich przyjaciół Szlachetnej Paczki, dedykowana pomoc może dotrzeć w tym roku do wszystkich potrzebujących rodzin.

Centrum dowodzenia i dystrybucji znajduje się w Domu Parafialnym przy Kościele św. Elżbiety w Starym Sączu. W Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół odbywają się zbiórki darów. I tu należy zaznaczyć, że już od kilku lat dzięki przyjaznemu stosunkowi dyrekcji tych szkół co roku udaje się realizować “Szlachetną paczkę”.

Posłuchaj Oliwii Tokarczyk, koordynatorki Szlachetnej Paczki.

Posłuchaj ks. Fabiana Hołyst z parafii św. Elżbiety w Starym Sączu.

Zapytaliśmy wolontariuszy dlaczego zdecydowali się przystąpić do Szlachetnej Paczki. Posłuchajcie Gabrieli, Emilii, Karoliny, Szymona oraz Kai i Oliwii.

SZLACHETNA PACZKA to najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko.

 -Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Naszym ideałem jest dotarcie do rodziny w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda –mówią organizatorzySzlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć dość duży wysiłek. Ale tylko to, co jest prawdziwe daje nam satysfakcję. My staramy się, aby w darczyńcach była jak największa radość pomagania. Szukamy dobrych praktyk i je popularyzujemy. Dlatego wciąż rozwija się metodyka pracy nad „paczką”. I coraz więcej osób chce i lubi pomagać.

Jesteśmy dumni, że mamy tyle rąk do pracy. Serce rośnie patrząc na wolontariuszy. Teraz liczymy, na wielkie serca darczyńców. Zbiórki odbywają się w sklepach na terenie Miasta i Gminy Stary Sącz 20 i 27 listopada 2021.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a