Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Na taką halę sportową czekał Stary Sącz!

Opublikowano: Maj 21, 2019 o 6:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mieszkańcy Starego Sącza, a w szczególności uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 cieszą się z budowy nowej pełnowymiarowej hali sportowej. Pierwsze lekcje wychowania fizycznego odbędą się już w nowym roku szkolnym a więc 1 września 2019 roku. Obiekt, który jest w pełni zintegrowany z budynkiem szkoły ma trybuny na 260 osób, sektor dla osób niepełnosprawnych, szatnie dla sportowców, drużyn oraz sędziów i trenerów. W oknach zamontowano automatyczne rolety. Koszt budowy to blisko 8 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 70%.

-Cała społeczność starosądeckiej jedynki bardzo się cieszy z powodu powstającej w tak szybkim tempie hali sportowej przy budynku naszej szkoły. Wyrażamy wdzięczność dla wszystkich osób związanych z tą inwestycją, za podjęcie decyzji i pozyskanie środków finansowych na realizację tak wielkiego przedsięwzięcia. Podziękowania te kierujemy na ręce Burmistrza Starego Sącza, pana Jacka Lelka -mówi w rozmowie z naszym portalem, dyrektor placówki Elżbieta BodzionyRok szkolny, który wkrótce się zakończy, jest szczególnym rokiem dla naszej szkoły. Utrudnienia spowodowane brakiem sali gimnastycznej budziły obawy wielu osób. Jednak dzięki przychylności i zrozumieniu rodziców, kreatywności nauczycieli wychowania fizycznego oraz pozytywnej postawie uczniów, lekcje wychowania fizycznego odbywały się zgodnie z planem. Tym bardziej niezmiernie cieszymy się z sukcesów sportowych uczniów naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym. W czerwcu, rok temu, ostatnie lekcje odbywały się  w małej sali gimnastycznej. Trudno uwierzyć, że już we wrześniu nasi uczniowie będą mogli rozwijać się w tak wspaniałych warunkach, ćwicząc w nowej hali sportowej. Mamy również nadzieję, że hala sportowa przy naszej szkole stanie się miejscem treningów, rozgrywek i różnych form spędzania wolnego czasu dla wielu osób z terenu Starego Sącza i okolic.

Burmistrz Jacek Lelek nie ukrywa, że jet dumny z tej inwestycji. –Z nowego kompleksu, który będzie dostępny od świtu do późnych godzin wieczornych -także w weekendy -skorzystają między innymi kluby sportowe, których członkowie będą mogli tu nie tylko trenować, ale również przeprowadzać rozgrywki czy zawody z udziałem kibiców. Wiem, że sala zostanie odpowiednio zagospodarowana i będzie to także niezwykły prezent dla naszych siatkarek z klubu MUKS Poprad Stary Sącz, które pod czujnym okiem trenera Janusza Pasiuta awansowały do II ligi kobiet. Od nowego sezonu będą mogły rozgrywać tutaj swoje mecze – wyjaśnia Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a