Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Na terenie pumptracku budują street workout park!

Opublikowano: Wrzesień 11, 2015 o 9:41 am   /   przez   /   komentarze (4)

W środę 9 września nastąpił końcowy odbiór największego pumptracka w Polsce. Inwestycja została zrealizowana w Nowym Sączu przy Alejach Piłsudskiego. Teraz trwa budowa street workout parku.

Firma BTProject z Poznania na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, który jest inwestorem przedsięwzięcia zakończyła  budowę dwóch torów dla dzieci i początkujących o długości 153 metrów, toru umożliwiającego organizację zawodów o długości 115 metrów i toru profesjonalnego o długości 210 metrów.

Na tym obiekcie planowane są zawody ogólnopolskie oraz międzynarodowe. Z uwagi na to, że sądecki pumptrack jest znaczącym tego typu przedsięwzięciem nie tylko w naszym mieście ale i  w całym kraju, budzi zainteresowanie nie tylko Sądeczan ale także miłośników tej dyscypliny sportu spoza Sądecczyzny.

Tory są zaprojektowane tak aby umożliwić jazdę nie tylko rowerzystom ale i miłośnikom rolek, deskorolek czy hulajnóg.

Na terenie kompleksu powstały również dwa boiska do piłki siatkowej-plażowej o wymiarach pola gry 8 x 16 metrów każde oraz infrastruktura towarzysząca jak plac utwardzony i obiekty małej architektury.

W nowo powstałym kompleksie sportowym będzie również miejsce dla osób wykonujących ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem masy własnego ciała. Trwa budowa street workout parku.

Jest to trening siłowy oparty o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. „pompki”, „mostki”, „brzuszki” i „dipy”.
Tę formę rozwoju fizycznego znali już starożytni Grecy i Rzymianie. Moda na niego wróciła kilka lat temu. Ćwiczenia nazwano wówczas street workoutem. Są szczególnie popularne: w Rosji, na Ukrainie, Łotwie i w USA.
Kalistenika ma pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka, kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację.

 

MOSiR

Komentarze

Komentarze (4)

 • Wrzesień 11, 2015 o 12:16 pm peso

  No a w Starym Sączu to tylko mówiono wiele o budowie skateparku i na tym się zakończyło. I tym sposobem trzeba po wszystko jeździć do Sącza. Nawet żeby pojeździć na desce.

 • Wrzesień 11, 2015 o 3:19 pm JOHN

  No pięknie, chcecie młodych w mieście? Turystów i mieszkańców to trzeba takie „rozrywki” robić. Nie tylko dla starszych. Mamy taką piękną lokalizację przy stawach. Brawo NS!

 • Wrzesień 11, 2015 o 4:33 pm ?????

  Wszystko jest ok ale nadal nie wiadomo gdzie to jest, w nowym saczu to pewne, ale na jakiej ulicy ?????numer poprosze

 • Październik 5, 2015 o 10:09 pm df

  Na przeciwko McDonalda, po drugiej stronie ulicy. Vis a vis Białego Klasztoru.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a