Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Nagrodzili bibliotekarzy za sumienną pracę

Opublikowano: 11 maja, 2017 o 1:29 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (11 maja) miały miejsce uroczystości Powiatowego Dnia Bibliotekarza, połączonych z jubileuszem 70. rocznicy powstania Biblioteki Publicznej Gminy Krynica-Zdrój.

W sali balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdroju spotkała się setka bibliotekarzy, pracujących w 46 placówkach, działających na terenie powiatu nowosądeckiego. Marian Ryba, w imieniu starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka, nagrodził Magdalenę Krzeszowską, Małgorzatę Pomietło, Marzenę Pawłowską, Monikę Jackowicz-Nowak i Rafała Kubika.

To podziękowanie za szczególne zasługi na rzecz upowszechniania książki i czytelnictwa oraz dbałość o prestiż zawodu bibliotekarza na Sądecczyźnie – mówił Marian Ryba.

Radni wojewódzcy Grzegorz Biedroń i Stanisław Pasoń przybyli na uroczystość z Medalem Polonia Minor, przyznanym przez samorząd województwa Magdalenie Krzeszowskiej – dyrektor krynickiej biblioteki. Listy gratulacyjne i upominki wręczyli jej także burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko i burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Wszyscy pamiętamy z dzieciństwa sentencję mówiącą o tym, że książka jest najlepszym przyjacielem człowiekazauważył Jacek Lelek. – Bibliotekarze byli ludźmi, którzy pomagali nam tę przyjaźń wdrożyć.

Maria Sosin, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu podkreśliła, że bibliotekarze na Sądecczyźnie są wyjątkowymi ludźmi. Nie boją się wyzwań i są otwarci na projekty, które sprawiają, że biblioteki wspaniale się rozwijają i przyciągają coraz więcej czytelników. W miastach i wsiach regionu są centrami, w których skupia się życie kulturalne.

Mam szczęście pracować z ludźmi, którzy kochają swoją pracę, są jej autentycznymi pasjonatami – przekonywała Maria Sosin. Takie podejście do pracy gwarantuje sukces.

W obchodach święta bibliotekarzy wzięli udział członkowie Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury Rady Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk, Marian Dobosz, Zofia Nika i Zenon Szewczyk.

(szel)

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a