Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Narodowe Czytanie sztuki Gabrieli Zapolskiej. Burmistrz w roli Zbyszko Dulskiego

Opublikowano: 4 września, 2021 o 2:24 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (4 września) w pięknych ogrodach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu odbyło się Narodowe Czytanie sztuki Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

Narodowe Czytanie było połączone z wręczeniem nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moja ilustracja do książki: Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie”. (ZOBACZ)

Burmistrz Jacek Lelek wcielił się w rolę lekkoducha Zbyszko Dulskiego, w pierwszym akcie tę samą rolę odegrał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Anielę Dulską zagrała Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a Justynie Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych przypadła w udziale rola córki Dulskich – Hesi. W rolę męża Dulskiej wcielił się Witold Kaliński, a córkę Melę zagrała Joanna Homoncik, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach. Lokatorką była Zofia Wygoda, służącą Dulskich -radna Julia Dziedzic a matką chrzestną Hanki -Helena Piętka.

Po przeczytaniu dwóch aktów sztuki wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na ilustracje do książki Jadwigi Marzec, w której dwa pieski Traper i Lukier odkrywają największe atrakcje Sądecczyzny.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość nadesłanych prac, było ich ponad sto trzydzieści – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – W ten sposób promujemy talenty i zachęcamy młodych ludzi do czytania. 

?

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a