Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

„Nasz Nowy Dom” w Gołkowicach. To będzie dom z góralską duszą dla Nikoli i jej rodziny

Opublikowano: Czerwiec 2, 2020 o 12:13 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Z pewnością wszyscy pamiętacie historię Nikoli Niemiec, dla której poruszyliśmy niebo i ziemię aby w 2016 roku znaleźć dawcę szpiku. Byliśmy mocno zaangażowani w poszukiwaniu genetycznego bliźniaka. Dawce udało się znaleźć dokładnie na jej 11 urodziny. Dziewczyna wygrała drugie życie i teraz ma szansę na dom. W życiu jej rodziny pojawiła się….Katarzyna Dowbor i ekipa polsatowskiego programu „Nasz Nowy Dom”. Wczoraj, dokładnie 1 czerwca w Gołkowicach Górnych (gmina Stary Sącz) padły słowa „Wyremontujemy Wasz Dom”.

Obecnie rodzina nie miała gdzie się podziać. Mama z córkami mieszka w mieszkaniu komunalnym w Czarnym Potoku. Niestety umowa najmu kończy się końcem sierpnia- poinformowała nas producentka programu Olga Toporowska. Ten dom w Gołkowicach podarowała im babcia. Niestety jego stan był zatrważający. Ekipa Katarzyny Dowbor postanowiła im pomóc.

W poniedziałek (1 czerwca) gospodarz programu Katarzyna Dowbor i jej ekipa odwiedzili dom pani Marii Niemiec i jej 2 nastoletnich córek -14 letniej Nikoli i 12-letniej Niny. Przed kamerami padły słynne słowa na które czekali bohaterowie tego odcinka: „Wyremontujemy Wasz dom”. Nikola i jej rodzina mieli dosłownie kilka chwil aby spakować się na pięciodniowy wyjazd do hotelu. Obecnie przebywają w Lemon Resort Spa w Gródku nad Dunajcem.  My na plan zaproszeni zostaliśmy kolejnego dnia tj. we wtorek 2 czerwca. Spotkaliśmy się z producentką programu.

Pomimo deszczowej pogody od świtu praca sukcesywnie postępuje do przodu. Ekipa pracuje w pocie czoła. Wszystko zgodnie z projektem architekt Martyny Kupczyk  i pod czujnym okiem Wiesława Nowobilskiego.  Zgodnie ze scenariuszem -sobota -to czas kiedy do Gołkowic ma powrócić rodzina. Czekamy z niecierpliwością.

Jako nieliczni mogliśmy dzisiaj gościć na planie filmowym. Dzięki temu mogliśmy podglądać pracę Katarzyny Dowbor, Martyny Kupczyk  i Wiesława Nowobilskiego. Posłuchajcie co nam dzisiaj powiedzieli:

Na premierę odcinka programu „Nasz Nowy Dom” na antenie Telewizji Polsat będziecie musieli poczekać aż do września. Nowy sezon rozpocznie się właśnie odcinkiem z Gołkowic. Prawdopodobnie będzie to pierwsza środa miesiąca. 

 

fot. Aneta Mamala

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a