Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Nie blokujcie ścieżek rowerowych. Posypią się mandaty!

Opublikowano: 22 lutego, 2016 o 11:02 am   /   przez   /   komentarze (7)

Blokowanie ścieżek rowerowych i chodników przez samochody stało się nagminne. Najczęściej zaobserwować to można w drodze na starosądeckie Stawy i obok Targowicy (zwłaszcza podczas Jarmarków). Początkowo „parking” na środku ścieżki rowerowej urządzono sobie na ulicy Węgierskiej. –Ciekawe, co kierowcy powiedzieliby gdyby rowerzyści parkowali swoje pojazdy na środku jezdni? -zastanawia się mieszkaniec.

Kierowcy w Starym Sączu nie przestrzegają przepisów i parkują samochody gdzie popadnie. Skarżą się na nich piesi, a ostatnio coraz częściej także rowerzyści, których w taką pogodę jest znacznie więcej. –Za blokowanie ścieżek rowerowych będziemy bezwzględnie karać mandatami -zapowiada Policja.

Abstrahując od tego czy Stary Sącz jest przyjazny rowerom czy nie. Może i ścieżki rowerowe kończą się w miejscach, w których nie powinny. Może brakuje innej infrastruktury, stojaków, czy coś, ale rowerzyści są i trzeba ich uszanować.

Rowerzyści, którzy mają już dość bezczelności kierowców coraz częściej informują Policję o tych wykroczeniach. Nie pozostają obojętni wobec łamania prawa. Inni postanowili, pstrykać fotki w ramach naszej redakcyjnej akcji ” Święte Krowy”. – być może, jak taki delikwent zobaczy się na portalu, to zastanowi się dwa razy zanim zaparkuje, to naprawdę działa -dodaje nasz Czytelnik –jestem bezwzględny, mam telefon i nie zawaham się go użyć. Pstrykam fotki i wysyłam. Zamiast mandatu, będzie wstyd! To lepsze.

Nie może być tak, że przez bezczelność jednych użytkowników dróg inni nie mogą korzystać ze swoich uprawnień. Za parkowanie na ścieżkach grozi 100 zł mandatu i jeden punkt karny. Jeśli samochód zagraża dodatkowo bezpieczeństwu i zostanie odholowany, kierowca zapłaci dodatkowo 500 zł.

Na ostatniej Sesji Rady Miasta, radny Robert Rams w imieniu mieszkańców, wnioskował o oświetlenie ścieżki rowerowej, w drodze na starosądeckie Stawy, w szczególności ostatni odcinek przy skrzyżowaniu. Czy włodarze przychylą się do prośby kierowców jednośladów? Zobaczymy.

A jeśli chcecie przyłączyć się do akcji ” Święte Krowy” to pstrykajcie fotki i wysyłajcie na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info 

 

Komentarze

Komentarze (7)

 • 22 lutego, 2016 o 12:29 pm Anonim

  Wszędzie zdarzają się czarne owce – wśród pieszych – chodzenie po jezdni mimo że po chodniku można normalnie iść, przechodzenie przez jezdnię nie stosując się do podstawowej zasady – „popatrz w lewo, w prawo, w lewo”, wychodzenie zza pojazdów itd… i także wśród rowerzystów – jeżdżenie pod prąd, po zmroku bez świateł, po chodniku, po obwodnicy pomimo że stoi piękny znak zakazu, po rondzie (na Przystani) tak jak samochody, a nie po ścieżce która jest wytyczona, nie sygnalizowanie swoich manewrów, jazda w grupach, która utrudnia samochodom ich wyprzedzenie.. TAK TAK wszyscy mamy coś na sumieniu.. i każdego obowiązuje Prawo o ruchu drogowym, nie tylko kierowców! I proponuję raczej zacząć od zastanowienia się nad własną postawą niż od razu krzyczeć o karanie innych mandatami czy pstrykanie im zdjęć, bo zaraz wszyscy idąc czy jadąc będą tyko pstrykać zdjęcia i nawzajem się oskarżać.

 • 22 lutego, 2016 o 12:54 pm franek

  do P. Ramsa. wiele ulic i dróg jest nieoświetlonych a tu tylko kasę pchać w stary sącz by żyło się komu lepiej??

 • 22 lutego, 2016 o 1:11 pm Jan

  No skandal. na terenie miasta mamy jeszcze sporo ulic, które czekają na oświetlenie a pan R. chce oświetlać ścieżki rowerowe coś podobnego jestem kategorycznie przeciw takiemu myśleniu Radnym.

 • 22 lutego, 2016 o 2:21 pm miki

  W końcu Policja bierze się za udrażnianie chodników i ścieżek rowerowych. Lepiej późno niż wcale. Coś ostatnio sporo mówi się o blokowanych chodnikach w S.Sączu, więc Policja może weźmie się na serio do roboty (tak jak w ostatnią środę przy placu targowym, a wcześniej przy kościele na osiedlu).

 • 22 lutego, 2016 o 8:24 pm Wiola

  Parking przy Targowicy jest za mały.Gdy odbywa się targ nie można liczyć na wolne miejsce.Przyznaję ,parkuję czasem na ścieżce rowerowej bo nie mam gdzie.

 • 23 lutego, 2016 o 8:59 am maxx

  Jak to nie masz gdzie? Ludzie nauczcie się w końcu że nie da się wszędzie podjeżdżać „pod drzwi”. Chodzenie piechotą nie boli a ogromny parking przy stawach jest pusty. To TYLKO 400 metrów.

 • 23 lutego, 2016 o 3:27 pm Wiola

  Targowica to nie Muzeum czy kawiarnia,myślisz że dźwiganie worków czy skrzynek na Stawy to czysta przyjemność.Z zakupami to jednak problem.Kiedyś parkowałam na Rynku, ale tam też kawałek trzeba iść.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"