Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Niepowtarzalna Elżbieta Szot zachwyca swoją twórczością. Zatrzymajmy się na chwilę…

Opublikowano: Czerwiec 30, 2018 o 7:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

Warto przyjść do Galerii pod Piątką w Starym Sączu i zachwycić się osobiście twórczością artystki, malarki Elżbiety Szot, która w dniu wczorajszym miała swój wernisaż. Prezentowane dzieła są nietuzinkowe. Są wysmakowane kolorystycznie.

Elżbieta Szot jest dobrą obserwatorką świata i do powstania tych dzieł doprowadziła ją daleko posunięta i głęboka synteza otoczenia. Z pewnością udało jej się stworzyć własny i łatwo rozpoznawalny styl. Jej oko jest niezwykle wrażliwe na dostrzeganie niuansów, które następnie rejestruje w wysmakowanej gamie barw i zaskakujących perspektywach. Wyróżnić się w dzisiejszych czasach, pełnych kakofonii form i barw nie jest łatwo. A jednak Starosądeczance udaje się to od bardzo dawna. I to z powodzeniem. Jej prace cieszą się ogromną popularnością.

Artystka inspirację czerpie z natury, zwłaszcza z pejzażu Beskidu Sądeckiego. Częstym tematem obrazów są piękne zabytki Starego Sącza oraz drewniane kościoły, cerkwie, urocze stare chaty i przydrożne kapliczki. Wczorajszy wernisaż zaskoczył miłośników twórczości Elżbiety Szot. Pojawiła się abstrakcja.

Zatrzymajmy się na chwilę -mówiła Artystka do licznie zgromadzonych miłośników Jej twórczości –Biegniemy bardzo szybko, a świat jest taki piękny.

 

Urodzona w Starym Sączu Artystka Elżbieta Szot jest Absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Dyplom technika wyrobów artystycznych ze specjalizacją zdobnika ceramiki artystycznej otrzymała w pracowni prof. Eugeniusza Molskiego.

Jest uczestnikiem wielu wystaw artystycznych w kraju i zagranicą: w 1999 roku wystawa malarstwa w Menconico (Włochy), w 2002 roku wystawa w Kasztehely (Węgry), w 2006 Levoca (Słowacja). W kraju prezentuje swoją twórczość w Galerii pod 5 w Starym Sączu oraz na wielu kiermaszach artystycznych. Uprawia malarstwo olejne i akwarele. Wykonuje również biżuterię.

Wystawę można oglądać w Galerii pod Piątką, codziennie do 13 lipca.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a