Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

„Nieskończoność” Elżbiety Szot wylicytowany za rekordową sumę!

Opublikowano: Listopad 26, 2018 o 9:16 am   /   przez   /   komentarze (0)

Na 6.  Koncercie Charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji Będzie Dobrze w Starym Sączu, obraz „Nieskończoność” starosądeckiej malarki Elżbiety Szot został wylicytowany za rekordowe 2,5  tys. zł. Licytację wygrał radny Jan Tokarczyk. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie Grzegorza Psonaka z Barcic. Patronem medialnym koncertu był nasz portal Starosądeckie.info.

Jeśli ktoś może coś od siebie dać, to zachęcam, aby zrobił to dzisiaj. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji jak pan Grzegorz. Pomagajmy teraz –mówiła artystka, Elżbieta Szot, która nie kryła wzruszenia z przebiegu licytacji.

Licytacja rozpoczęła się od kwoty 500 zł i była niezwykle zacięta. Ostatecznie wygrał radny z Przysietnicy, Jan Tokarczyk, który wylicytował dzieło za 2500 zł.

Obraz będzie wisiał w salonie. Tak zdecydowała moja żona -powiedział Jan Tokarczyk.

Drugi obraz „Flamingi” został wylicytowany na 700 zł. Gratulujemy!

To był koncert nie tylko dla Grzegorza, to koncert dla nas wszystkich, żebyśmy pamiętali o sobie nawzajem. Czasem tak jest, że kiedy spadamy ze szczytów potrzebujemy pomocy innych.

Urodzona w Starym Sączu Artystka Elżbieta Szot jest Absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Dyplom technika wyrobów artystycznych ze specjalizacją zdobnika ceramiki artystycznej otrzymała w pracowni prof. Eugeniusza Molskiego. Jest uczestnikiem wielu wystaw artystycznych w kraju i zagranicą: w 1999 roku wystawa malarstwa w Menconico (Włochy), w 2002 roku wystawa w Kasztehely (Węgry), w 2006 Levoca (Słowacja). W kraju prezentuje swoją twórczość w Galerii pod 5 w Starym Sączu oraz na wielu kiermaszach artystycznych. Uprawia malarstwo olejne i akwarele. Wykonuje również biżuterię. Artystka inspirację czerpie z natury, zwłaszcza z pejzażu Beskidu Sądeckiego. Częstym tematem obrazów są piękne zabytki Starego Sącza oraz drewniane kościoły, cerkwie, urocze stare chaty i przydrożne kapliczki a także…..abstrakcja.

Odsyłamy na profil na Facebooku Artystki —->TUTAJ

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a