Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Niezwykły „dom bez winkla”. Mgr Mors zapuścił tam żurawia!

Opublikowano: 20 października, 2022 o 9:11 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Dom bez winkla” przy ulicy 11 Listopada w Starym Sączu wzbogacił się o niezwykły mural wykonany przez mgr Morsa i Mikołaja Rejsa. -Nie można tutaj zapuścić żurawia, bo dom jest bez winkla. Artyści doskonale oddali charakter budynku -mówi właścicielka domu, pani Barbara Wajda, która od dawna marzyła o takim muralu.

-Jestem zachwycona pracami mgr Morsa -mówi w rozmowie z naszym portalem pani Barbara Wajda –marzyłam aby taki mural pojawił się na moim domu, więc zaproponowałam stworzenie czegoś niezwykłego na niezwykłym domu. Dom ma ponad 150 lat i wyróżnia się kształtem. Jestem szczęśliwa, że taka sztuka może zdobić ściany i mam nadzieję, że więcej takich murali powstanie w Starym Sączu. 

Mgr Mors nie zwalnia tempa. Kolejne murale powstają w Nowym i Starym Sączu. Tym razem z innym zaprzyjaźnionym artystą Mikołajem Rejsem na słynnym „domu bez winkla” stworzył dzieło pt. Personifikacja Żurawia. Akcja była  spontaniczna i spotkała się z niezwykłym odzewem. Mieszkańcy Starego Sącza chętnie widzieliby taką sztukę na własnych domach.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"