Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Nowa atrakcja na Miejskiej Górze w Starym Sączu. Powróci „ścieżka zdrowia” w nowym wydaniu

Opublikowano: 28 czerwca, 2023 o 6:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Miejska Góra w Starym Sączu i zlokalizowane tam „Leśne Molo” bije rekordy popularności. Włodarze już przygotowali kolejny projekt na zagospodarowanie tzw. „pierwszego ronda”. Powstanie tam coś na kształt „ścieżki zdrowia”. To miejsce ma olbrzymi potencjał i zmienia się z roku na rok.

Niektórzy pamiętają czasy, kiedy na pierwszym rondzie Miejskiej Góry znajdowała się tzw. „ścieżka zdrowia” czyli tory przeszkód po których szalały dzieci. Niestety czas zrobił swoje. Teraz jest szansa na przywrócenie toru przeszkód w nowym wydaniu.

-Chcemy stworzyć dodatkowe atrakcje, które skierujemy głównie do dziecimówi wiceburmistrz Kazimierz Gizicki -będzie to „gaj” w którym zostaną wybudowane platformy i przejścia dla dzieci. Powstanie plac zabaw z grami terenowymi oraz piaskownica, która po przykryciu może służyć jako mały amfiteatr. Koszt takiego przedsięwzięcia to blisko milion złotych. Mamy jednak pomysł na pozyskanie 80% dofinansowania.

Kiedy jest szansa na realizację tej inwestycji? –w tym roku wykonamy niezbędną dokumentację a realizacja zadania najwcześniej w 2024 roku -dodaje wiceburmistrz.

Poniżej wizualizacje projektu.

Archiwum Urzędu Miejskiego w Starym Sączu

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"