Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Nowo wybudowany plac zabaw wciąż zamknięty! INTERWENCJA

Opublikowano: 23 lutego, 2024 o 10:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nowo wybudowany plac zabaw w Moszczenicy Niżnej nadal pozostaje zamknięty. Mieszkańcy proszą nas o interwencję w tej sprawie. Zapytaliśmy u źródła.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu bądź nagłośnieniu sprawy dotyczącej wybudowanego w zeszłym roku nowego publicznego placu zabaw w Moszczenicy Niżnej obok publicznego przedszkolapisze czytelnik Zarządcą placu jest Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej gminy Stary Sącz – tak jak chyba wszystkich innych publicznych placów w naszej gminie. Prace związane z budową zakończyły się w październiku zeszłego roku, a do tej pory na tym placu nie pobawiło się żadne dziecko.. nie licząc osób, które po prostu przeskakują i przerzucają dzieci przez płot żeby mogły się tam pobawić. Wiosenna ostatnio pogoda już naprawdę pozwala na korzystanie z placów zabaw, ale wszystkie bramki pozostają cały czas zamknięte (inne publiczne place w okolicy są otwarte CAŁY ROK). Nawet dzieci z przedszkola, gdzie jest wykonane osobne wejście z dziedzińca przedszkola na plac, nigdy tam jeszcze nie weszły, a niemal codziennie jak pogoda pozwala są na polu na spacerze. Proszę sobie wyobrazić rozczarowanie tych maluchów czy to z przedszkola czy z sąsiedztwa bo na ich oczach plac powstawał i z niewyjaśnionych przyczyn dzieci tam nie są wciąż wpuszczane. (….) Dyrektorka przedszkola, pytana przez rodziców również nic nie wie dlaczego i kiedy na plac można wejść, ale ta Pani nie wiedziała nawet że gmina od razu po wybudowaniu placu przekazała do niego klucze dla przedszkola.. także ciężko o jej wstawiennictwo w tej sprawie, bo w ogóle w przedszkolu się nie pojawia, nie ma ani jednej godz. kancelaryjnej w tygodniu czy choćby w miesiącu, nie ma tel służbowego czy maila więc ciężko o jakieś konkretne informacje z jej strony.  Czy są Państwo w stanie pomóc w tej sprawie i przekazać mieszkańcom jakieś wyjaśnienia? dlaczego plac jest zamknięty, co stoi na przeszkodzie czy to wynika z opieszałość urzędniczej, czy jakichś przeszkód technicznych, innych przepisów, ale wtedy nie na miejscu by były posty Pana Burmistrza zapewniające o gotowości placu.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miejskim. Zastaliśmy wiceburmistrza Kazimierza Gizickiego.

-Plac zabaw w Moszczenicy zostanie otwarty 1 marcakomentuje wiceburmistrz Kazimierz Gizicki związane jest to z dodatkowymi pracami przebudowy wodociągu przy ulicy Partyzantów i związaną z tym modernizacją drogi. One się już zakończyły, ale efektem było wpięcie się do magistrali, której główny zawór znajduje się na terenie planu zabaw. Teren zostanie uporządkowany i bezpieczny dla dzieci.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"