Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Noworocznie na Osiedlu Śródmieście

Opublikowano: Styczeń 20, 2018 o 10:04 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dnia 20 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr. 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu odbyło się Noworoczne spotkanie osiedla Śródmieście. Jego inicjatorem był przewodniczący Sławomir Szczepaniak oraz cały Zarząd Osiedla. Uroczystość rozpoczęła się występem siódmoklasistów. Pod przewodnictwem pań Agaty Kurowskiej i Małgorzaty Wąchały siódmoklasiści przedstawili ,, Jasełka na wesoło,,.

,, Noc już ciemna, noc ponura…,, – tymi słowami rozpoczeli swój występ. Pomimo, że początek może mylić, przedstawienie było bardzo optymistyczne. Jak sam burmistrz stwierdził powinno ono bawić ale także zmusić człowieka do refleksji.

Na scenie mogliśmy zauważyć takie postacie jak : Maryja( Zuzanna Obrzud), Józef (Maksymilian Ostrówka), Aniołowie ( Urszula Rams i Gabriela Orłowska), Pastuszkowie( Wojciech Chlipała, Dawid Cieśla i Martyna Dziarmaga), Trzej Królowie( Jakub Izworski, Filip Maślanka i Antoni Lelek), Diabeł z dziećmi ( Kaja Sukiennik, Ewelina Tarko, Gabriela Szymoniak) , Hetman( Maja Kruczek), król Herod( Jakub Pasoń) i jego służąca – Jagna (Zuzanna Król). Aktorów wspomagał chórek czwartoklasistek i dwóch uczniów ( Krystian Babik i Konrad Marczyk) którzy wspaniale utworzyli akopaniament do kolęd. Uczniowe zaprezentowali się fantastycznie.Występ został nagrodzony ogromnymi brawami.  Po udanym przedstawieniu mieszkańcy Starego Sącza udali się na wspólną wigilię. W tym dniu każdy czuł się wyjątkowy. Dopełnieniem całej uroczystości było radosne śpiewanie kolęd.

oprac. Zuzanna Król/Obiektywni

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a