Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Nowym Sączu powstał różany ogród św. Rity. To święta na współczesne czasy

Opublikowano: 17 maja, 2017 o 10:31 am   /   przez   /   komentarze (7)

Mówią o niej, że jest jedną z tych świętych, które potrafią wszystko. Jeśli trzeba to „załatwi” łaskę albo cud i są na to świadectwa  –To święta na współczesne czasy -przyznaje ks. Stanisław Kurczab, sądecki opiekun kultu św. Rity. W najbliższy weekend (20-21 maja) w parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu odbędzie się Odpust ku czci. św Rity. Z inicjatywy parafian powstał ogród róż, który już dzisiaj cieszy oko mieszkańców i przyjezdnych.

Kult św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, od kilku lat cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. To postać tragiczna: upokarzana przez męża, zawiedziona przez synów i odrzucona przez zakon. Z drugiej strony jedna z najpopularniejszych świętych w Europie, dysponująca potężnym wstawiennictwem, opiekunka w sprawach beznadziejnych i szczególnie trudnych. Największym w diecezji miejscem kultu tej świętej jest nowosądecka parafia pw. MB Niepokalanej. We wrześniu ubiegłego roku zostały wprowadzone do tego kościoła relikwie św. Rity.

Relikwie przywieźliśmy wprost z Cascii – mówi naszemu portalowi ks. Stanisław Kurczab –W każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 18:00 odbywa się nowenna. Modlitwę nowennową można odmówić w 3 minuty, ale próśb jest tak dużo, że nowenna trwa 45 minut. Odczytujemy wszystkie prośby a proszę mi wierzyć, że jest ich coraz więcej. Ludzie przychodzą z różnymi sprawami. Proszą o zdrowie, potomstwo czy kolejne potomstwo bo widzą w Niej tę świętą która pomaga i rozumie troski naszego współczesnego życia. Trudno o taki dzień żeby nie było świeżej róży od wiernych. To prawdziwe świadectwo kultu. 

Skąd pomysł na ogród różany?

Jest klika atrybutów św. Rity: róża, winogrono, figa i pszczoły -wymienia ks. Stanisław –ze względu na nasz klimat i możliwości to róża jest najodpowiedniejszą formą. Jest to inicjatywa wiernych, którzy św. Ritę bardzo czczą i wiele jej zawdzięczają. Gdy byliśmy we Włoszech, w miejscowości św. Rity to róże były obecne na każdym kroku. Wtedy zakiełkowała taka myśl:  a cóż to nasza Rita gorsza niż ta we Włoszech?  -dodaje z uśmiechem ks. Stanisław.

W ogrodzie zasadzono 240 róż oraz winogrona. –Są róże rabatowe, szczepione na pniu i róże pnące na pergolach oraz winogrona. Czekamy aż wszystko obudzi się do życia. Centralnym punktem jest figura św. Rity, która już cieszy oko -dodaje ks. Stanisław Kurczab – w najbliższą niedzielę (21. 05.2017) o godzinie 10:30 odbędzie się poświęcenie ogrodu oraz uroczysta Msza święta na którą już dzisiaj wszystkich sądeczan serdecznie zapraszam. 

W sobotę 20 maja o godzinie 18:00 w kościele. M.B Niepokalanej w Nowym Sączu ( ulica Królowej Jadwigi) odbędzie się Msza św. a po niej koncert ELENI. Wstęp wolny

Centralne uroczystości i poświęcenie ogrodu róż odbędzie się w niedzielę (21 maja) o godzinie 10:30

 

ZOBACZ TAKŻE….już w niedzielę 21 maja w STARYM SĄCZU:

https://www.starosadeckie.info/kultura/sw-rita-deskach-sokola-mlodzi-beda-bisowac-juz-niedziele/

fot. Magdalena Kościółek – Miasto NS.

Komentarze

Komentarze (7)

 • 17 maja, 2017 o 9:10 pm Bea

  Oredowniczka w sytuacjach trudnych…❤

 • 17 maja, 2017 o 9:10 pm Bea

  Oredowniczka w sytuacjach trudnych ❤

 • 18 maja, 2017 o 6:24 pm prawdawoczykole

  Lepiej zróbcie noclegownie dla bezdomnych albo pomóżcie biednym

 • 20 maja, 2017 o 11:18 pm Anonim

  A skąd wiesz, że tego nie robią?

 • 26 czerwca, 2017 o 8:03 am Michael

  Wspaniały pomysł z tym ogrodem dla Św Rity gratuluję zralizwania pomyslu.Mieszkam obecnie w New York ale pochodzę z Nowego Sącza i pamietam jak modlił się do Św Rity właśnie w tym kościele abym dostał wizę do USA i dostałem a było to 14 lat temu .Św Rito patronów w sprawach trudnych oredowniczko w sytuacjach beznadziejnych wstawiaj się za nami i módl się za nami Amen

 • 26 czerwca, 2017 o 8:05 am Michael

  Wspaniały pomysł z tym ogrodem dla Św Rity gratuluję zralizwania pomyslu.Mieszkam obecnie w New York ale pochodzę z Nowego Sącza i pamietam jak modlił się do Św Rity właśnie w tym kościele abym dostał wizę do USA i dostałem a było to 14 lat temu .Św Rito patronów w sprawach trudnych oredowniczko w sytuacjach beznadziejnych wstawiaj się za nami i módl się za nami Amen

 • 22 maja, 2018 o 9:22 pm Małgorzata z Warszawy

  św Rito, dziękuję Ci za całą swoją rodzinę, proszę o błogosławieństwo i zdrowie dla syna i proszę o błogosławieństwo dla wszystkich wspwaniałych ludzi, których spotkałam i spotykam na mojej drodze.
  O błogosławieństwo dla mojego Miasta

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"