Wydarzenia, Z ostatniej chwili

O kulcie i życiu św Kingi wiedzą wszystko! Finał konkursu dla Gimnazjalistów

Opublikowano: Marzec 31, 2017 o 7:06 am   /   przez   /   komentarze (4)

W ramach obchodów, ogłoszonego w styczniu 2017 roku przez Radę Miejską Starego Sącza – Roku Świętej Kingi, Organizatorzy: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka i Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu przygotowali konkurs ze znajomości życia Patronki naszego miasta, Świętej Kingi. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Starego Sącza, Jacka Lelka. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych ze Starego Sącza, Barcic, Gołkowic i Przysietnicy. Konkurs miał charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbył się 15 marca w poszczególnych szkołach, podczas którego zostali wyłonieni repetenci poszczególnych szkół do II etapu. Ogółem do konkursu przystąpiło 28 uczestników. Zadaniem uczniów było odpowiedzieć na pytanie wylosowane z puli pytań. Gracze licytując odpowiedzi zdobywali dodatkowe punkty lub ryzykowali  ich utratą.

Konkurs wygrała drużyna z Gimnazjum im. J. Słowackiego ze Starego Sącza w składzie: Katarzyna Sadowska, Katarzyna Rejowska i Natalia Hojnor, uzyskując największą liczbę punktów. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Barcicach reprezentowana przez: Jana Kotarbę, Michała Tomasiaka i Izabelę Olszowską. Natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Gołkowicach w składzie: Kacper Gromala, Tomasz Zabrzański i Małgorzata Zabrzańska. Reprezentanci poszczególnych szkół otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Organizatorów konkursu.

Druga część konkursu dotyczyła wykonania przez uczestnika konkursu stroju charakterystycznego dla jednego ze średniowiecznych stanów – chłopstwa, mieszczaństwa, rycerstwa czy osoby duchownej. Z poszczególnych szkół gimnazjalnych młodzież przybyła w pięknych, samodzielnie wykonanych strojach, przenosząc nas w ten sposób w epokę średniowiecza. Komisja jurorska,w skład której wchodziły Panie: Danuta Sułkowska, Jolanta Młodkowska-Czech, Helena Domańska i Jolanta Sułkowska mając duży problem z wyłonieniem zwycięzców, przyznała następujące:

 • I miejsce: Krzysztof Ogorzały i Olga Mrowca – Gimnazjum w Przysietnicy.
 • II miejsce: Zofia Berowska i Kinga Radzik – Gimnazjum ze Starego Sącza.
 • III miejsce: Marcin Krzak – Gimnazjum w Gołkowicach oraz Alicja Pawlik – Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy opiekunom grup za ogromny wkład pracy, w tak wspaniale przygotowaną młodzież.

Pełna galeria zdjęć dostępna TUTAJ

opr. PiMGBP

Komentarze

Komentarze (4)

 • Marzec 31, 2017 o 7:24 am Uczestnik.

  Gratuluję zwycięzcom. Brawo dla organizatorów. Konkurs przygotowany na najwyższym poziomie.

 • Marzec 31, 2017 o 9:45 am uczestnik 2

  Prowadzący rewelacja!!! na najwyższym poziomie!!!

 • Marzec 31, 2017 o 7:46 pm Obserwator

  Czy w Starym Sączu był strajk nauczycieli Gimnazjum

 • Kwiecień 1, 2017 o 8:41 pm Uczestnik 3

  ,,Konkurs odbył sie pod honorowym patronatem burmistrza Starego Sacza Jacka Lelka ” ,który był w tym czasie na gali innego konkursu w Nowym Sączu .

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a