Wydarzenia

O zamknięciu przychodni w Starym Sączu z dr Lewicką -Kowalik

Opublikowano: Grudzień 31, 2014 o 1:34 pm   /   przez   /   komentarze (3)

Jak już pisaliśmy na naszym portalu od 2 stycznia nieczynne będą: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „ESKULAP” w Starym Sączu, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Praktyka Lekarza Rodzinnego” oraz Przychodnia w Gołkowicach.

Gdzie pacjenci mają szukać pomocy medycznej i dlaczego placówka będzie zamknięta zapytaliśmy dr Beatę Lewicką – Kowalik ; Prezesa Zarządu NZOZ „Eskulap”

– Istnieje realne zagrożenie zamknięcia placówki od 2 stycznia, gdyż nie posiadamy kontraktu. Lekarze absolutnie nie odmawiają opieki medycznej, jednak prawnie nie mamy możliwości wykonywania zawodu bez kontraktu, który już dzisiaj się kończy. I to nie chodzi o pieniądze  tylko o „pakiet onkologiczny i kolejkowy”, który jest zupełnie nieprzygotowany. Nie ma bazy i narzędzi do realizacji takich badań. Nie możemy ryzykować zdrowia pacjentów, że będą źle leczeni. To są bardzo poważne choroby onkologiczne i nie da się ich rozpoznać bez sprzętu. Musimy posiadać rezonans, mieć możliwość wykonywania markerów nowotworowych i szeregu innych badań, których nie da się realizować. W samym Nowym Sączu mamy 2 rezonanse i jest problem żeby się dostać nawet prywatnie. My wszyscy chcemy pracować i to jest najważniejsze. Mamy głęboką nadzieje że uda się porozumieć z Ministrem Zdrowia i normalnie pójdziemy do pracy – podsumowała dr Lewicka-Kowalik.

Jeżeli negocjacje nie przyniosą korzystnego dla lekarzy rozwiązania podstawową opiekę medyczną przejmie SOR i  Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu. Możemy udać się także do Przychodni w Barcicach, która nadal ma ważny kontrakt i będzie przyjmować pacjentów.

Wykaz placówek w Małopolsce, które będą realizować w 2015 r podstawową opiekę zdrowotną na stronie: http://www.malopolska.uw.gov.pl/PressArticlePage.aspx?id=7810

A M

Komentarze

Komentarze (3)

  • Grudzień 31, 2014 o 2:59 pm Anonim

    PRIMUM NON NOCERE

  • Styczeń 1, 2015 o 12:52 pm gocha

    Tak naprawdę to kontrakt jest !!!tylko naszym lekarzom ciągle mało. Dlaczego inne przychodnie potrafiły przystać na obecne warunki i kontrakty podpisać? A wam nie pasują warunki to najlepiej się tłumaczyć że kontraktów nie ma. Ciągle chcecie KASY.Lekarz to nie prawnik i ma leczyć! Zamykacie gabinety…to teraz ludzie powinni przestać płacić składki zdrowotne…bo kto mi wróci za dojazdy do Sącza jak potrzebuje zwykłej recepty! Banda!

  • Styczeń 1, 2015 o 12:54 pm marrrrk

    Proponuje zwolnić wszystkich pseudo-lekarzy i zatrudnić nowych – z powołania!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a