Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Obchody 150. rocznicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Opublikowano: 25 maja, 2024 o 9:22 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w obchodach 150. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu.

Z dumą patrzę dzisiaj na starosądeckich strażaków, na ich wyposażenie i na ich stałą, nieprzerwaną gotowość do służby – podkreślał Prezydent.

Wskazywał, że to jest służba: ludziom na ratunek. – Strażacy są wzywani do każdej potrzeby, kiedy ludzie nie wiedzą co zrobić, jak sobie poradzić z niebezpieczeństwem, z zagrożeniem, ze straszną sytuacją, w jakiej się znaleźli. Pierwsza myśl – wzywają strażaków – mówił Andrzej Duda, dodając, że straż pożarna cieszy się największym społecznym zaufaniem.

Andrzej Duda mówił, że dziękuje strażakom nie tylko jako Prezydent RP, ale także jako ten, który w dzieciństwie tutaj, w Starym Sączu z zachwytem i zazdrością patrzył przed wieloma laty na pracę druhów–ochotników OSP.

Podczas uroczystości Prezydent wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Odznaczeni zostali:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i ochrony przeciwpożarowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Andrzej KOWALCZYK

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Grzegorz GOLONKA
Roman JOP

Ochotnicza Straż Ogniowa w Starym Sączu została powołana jako stowarzyszenie mocą uchwały Rady Gminnej Królewskiego Wolnego Miasta Starego Sącza w dniu 13 grudnia 1874 roku w ówczesnym zaborze austriackim.

źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"