Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Odblaskowy rajd rowerowy w „Dwójce”. Oni „świecą” przykładem

Opublikowano: Październik 26, 2018 o 6:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu I Odblaskowym Rajdzie Rowerowym”, którego głównym celem było przekonanie dzieci i młodzieży, aby nosiły na ubraniach elementy odblaskowe.

Uczestnicy pokonali 4-km odcinek w odblaskowych kamizelkach i z obstawą policjantów. Nie zabrakło burmistrza Jacka Lelka. Wszystko w ramach projektu „Odblaskowa szkoła”.

Każdego roku, we wrześniu i październiku realizujemy programy polegające na zapoznaniu uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak ważne jest zakładanie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok. Tegoroczny rajd rowerowy jest nową inicjatywą, ale cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów – wyjaśnia Wioletta Nowak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Policjanci udzielili ostatnich wskazówek i z policyjną obstawą rowerzyści „Dwójki”” wyruszyli w trasę. Uczniowie mogli skorzystać także z takich atrakcji jak symulator dachowania z sądeckiego Miejskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, czy alkogogle i narkogogle z Fundacji Bezpiecznie Do Celu. Na wszystkich czekał zdrowy poczęstunek oraz tortowe słodkości. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale, które wręczyła dyrektor placówki Wioletta Nowak.

 

Sponsorzy akcji: Kingsoft, Car Special, Multi sp.j, Andrzej Ligara Stacja Paliw Orlen, Sklep Rowerowy Ostre Koło, Urząd Miejski Stary Sącz, Biurowiec, Fundacja Bezpiecznie do Celu, JM Bike Service, Urząd Marszałkowski, Rada Rodziców SP2, Drukarnia In-Druk.

Dyrekcja dziękuje wszystkim uczestnikom za udział a w szczególności służbom bez których ten rajd nie mógłby się odbyć. Podziękowania dla Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Sącza i Moszczenicy Niżnej. 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a