Spacerownik, Wydarzenia

Ogniste Andrzejki w Gnieździe

Opublikowano: Listopad 29, 2015 o 2:48 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Wzorem lat ubiegłych kadra Środowiskowego Domu Samopomocy zorganizowała zabawę andrzejkową dla podopiecznych Gniazda w barcickiej „ Odnożynie” u Andrzeja Gorczowskiego.

W tym roku zaproszono także przyjaciół z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku. To już niejako tradycja, że ŚDS co roku zaprasza zaprzyjaźnione placówki do wspólnej zabawy. Motywem tegorocznych Andrzejek był „Ogień”, dlatego też wśród strojów uczestników przeważał kolor czerwony oraz różnego rodzaju ozdoby kojarzące się z ogniem.

Były tradycyjne andrzejkowe wróżby,konkurs tańca i oczywiście konkurs strojów andrzejkowych. Dobry humor, uśmiech i zabawa zdominowały ten radosny dzień. Oprawę muzyczną zapewnił Sylwester Dudzic a panie terapeutki na czele z Panią kierownik Joanną Homoncik przeistoczyły się w tym dniu w kelnerki, pomoce kuchenne i sprzątaczki za co zostały nagrodzone przez uczestników gromkimi brawami.

Pani księgowa Grażyna Zoń wykazała się kunsztem cukierniczym i upiekła wspaniały tort. Poczucie humoru, dystans do samych siebie i pokora to atrybuty które dominują w tej pracy. Oczywiście nie mogło zabraknąć na Andrzejkach osób zaprzyjaźnionych z Gniazdem.

W ciągu całego dnia zabawy odwiedzili podopiecznych: Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, Henryk Koział, Stanisław Pasoń, Jolanta Czech, Beata Lis-Nobilec, Kazimierz Baran. Oczywiście była obecna Prezes Zofia Wcisło i Panie Maria Listkiewicz, Stanisława Skwarło, Jadwiga Szlęk , Mariola Wójsik które przy każdej okazji pomagają i wspierają działania Gniazda.

Nie mogło także zabraknąć życzeń i gromkiego „sto lat” dla Andrzeja Gorczowskiego odśpiewanego przez wszystkich uczestników. Jak co roku był to niezapomniany dzień pełen radości.

Starosądeckie.info patronem medialnym „Ognistych Andrzejek” Gniazda.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a