Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Ogólnopolska akcja „Zbadaj swoje kości” zawita do Barcic

Opublikowano: 2 maja, 2021 o 1:01 pm   /   przez   /   komentarze (0)

4 maja w Barcicach pojawi się Osteobus Fundacji „NEUCA dla Zdrowia”, w którym mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne badania kości. To jedno z działań profilaktycznych, realizowanych przez Fundację w całej Polsce, które zalecane jest w profilaktyce osteoporozy. 

Badanie trwa około 10 minut i dedykowane jest szczególnie osobom po 40. roku życia. Każdy pacjent otrzyma wydrukowany wynik i jego krótką interpretację oraz materiały edukacyjne o profilaktyce i leczeniu osteoporozy. Przeciwskazaniem do jego wykonania jest ciąża, badanie RTG lub rezonans robiony w ciągu ostatniego pół roku, a także pierwsze dwa dni po podaniu środka kontrastowego.

 Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. To zapewni brak kolejek przed osteobusem i zminimalizuje zagrożenie. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

 Osteobus będzie stacjonował w Barcicach 4 maja, pod adresem Barcice 422, w godzinach między 9:00 a 15:00.

 W osteobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Przed wejściem do busa każdy pacjent będzie miał zmierzoną temperaturę i będzie dezynfekował ręce. Do badania zapraszani są pacjenci, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

 Wszelkie szczegóły na temat terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w Aktualnościach  na www.fundacjaneuca.pl .

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a