Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Co z Ośrodkiem Zdrowia w Brzeznej? Trwają negocjacje…

Opublikowano: Wrzesień 13, 2017 o 7:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

Gmina Podegrodzie miała plan, aby samodzielnie pozyskać dofinansowanie w wysokości ok. 4 mln zł na budowę ośrodka zdrowia w Brzeznej. Po złożeniu już karty projektu okazało się jednak, że w regulaminie konkursu znalazł się pewien zapis, który umożliwiał to tylko podmiotom, mającym minimum roczny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. W związku z tym Gmina zaprosiła do współpracy, jako partnera do realizacji projektu NZOZ. Trwają negocjacje jak ta współpraca ma wyglądać.

Jak informuje wójt Gminy Małgorzata Gromala –NZOZ, który obecnie sprawuje opiekę nad pacjentami w Brzeznej za pozyskane, w głównej mierze dzięki Gminie, nieoprocentowane dofinansowanie, chciałaby to dofinansowanie rozliczyć w czynszu na dotychczasowym poziomie, a po zakończeniu umowy dzierżawy przejąć nieruchomość lub otrzymać od Gminy zwrot nakładów (pochodzących z dofinansowania).Nie możemy się na to zgodzić.

Negocjacje mają potrwać do 18 września, ale obecny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej otrzymał już wypowiedzenie. -Jeśli nie uda się porozumieć z obecną panią doktor to do 30 października będzie musiała ona opuścić budynek. Pacjenci nie pozostaną bez opieki. Na czas budowy ośrodka będą leczeni w Ośrodku Zdrowia w Podegrodziu. Z porozumieniem czy bez niego, nowy budynek powstanie –podsumowuje wójt Malgorzata Gromala.

Posłuchaj wójt Gminy Podegrodzie Małgorzaty Gromali:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a