Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Oto współcześni BOHATEROWIE. Zakasali rękawy i remontują Dom Dziecka

Opublikowano: Luty 9, 2020 o 9:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

Czwórka uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu zakasała rękawy i remontuje Dom Dziecka. Szymon Ptaszkowski, Adrian Csorich, Kacper Mężyk i Dariusz Godawski to współcześni bohaterowie, którzy stworzyli własny projekt „Kolorowy pokój dla szarego świata”, pozyskali sponsorów i remontują pomieszczenia nowo powstałego Domu Dziecka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Projekt zakładał odmalowanie tylko kilku pokoi, jednak dzięki hojności sponsorów przerodził się w gigantyczny remont całego skrzydła. Patronat nad przedsięwzięciem objął prezydent Ludomir Handzel.

Cały swój wolny czas w okresie ferii zimowych poświęcili na remont pomieszczeń, które będą zaadaptowane na Dom Dziecka.  Postanowiliśmy podejrzeć jak idzie robota. Od wejścia spotykamy panią kierownik i pedagog placówki . Pani Ewa Kukla nie kryje wzruszenia i zachwytu –Jesteśmy w trakcie remontu i przygotowania placówki pod dwa Domy Dziecka. Dotychczas był to ośrodek interwencyjny. Niestety został nieco zniszczony i wymagał odświeżenia. Gdy chłopcy pojawili się w naszej placówce to od razu otrzymali zielone światło. Dosłownie spadli nam z nieba. Jesteśmy wzruszeni i pełni podziwu dla ich zaangażowania. To naprawdę wspaniali ludzie (…) Piękna inicjatywa. Jestem pod wrażeniem, jak zobaczyłam ich pracę. Nie wierzyłam, że tacy młodzi wykonują tak solidną pracę. 

 

Przemykamy przez korytarze i docieramy do jednego skrzydła budynku. Praca wre i to na wszystkich frontach. Tu nie ma mowy o żadnej fuszerce. –Początkowo mieliśmy odświeżyć kilka pokoi. To miał być taki mały projekt-mówi Szymon Ptaszkowskijednak hojność sponsorów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Teraz remontujemy dwie łazienki, kuchnię, jadalnie, klatkę schodową i dziesięć pokoi.

-Mimo wszystko taka pomoc to czysta przyjemność, choć tej pracy nie brakuje – mówią zgodnie uczniowieCała akcja to pomysł naszej wychowawczyni pani Moniki Szczurek. 

Farby, płytki i wszystkie narzędzia do remontu uczniowie pozyskali od sponsorów. Sami odwiedzali firmy z materiałami budowlanymi i jak się okazuje, spotkali się z ciepłym przyjęciem.  –Dużym wsparciem jest dla nas patronat prezydenta miasta Ludomira Handzla –mówią uczniowie Jedna z firm przywiozła nam farby, inna płytki a właściciel kolejnej obiecał, że w najbliższym tygodniu zakupi całą armature do łazienek. Jesteśmy naprawdę wdzięczni. Pracowaliśmy całe ferie i pracować będziemy po szkole. Zakres prac jest tak duży, że nie zdążyliśmy. Oczywiście solidnie przykładamy się do pracy i chcemy, żeby jakość tych prac odczuły dzieciaki.

Na ścianach widzimy własnoręcznie wykonane dekoracje. Uczniowie sprawdzają się także w pracach tynkarskich, szpachlarskich oraz przy układaniu posadzek.  –nie mogę się napatrzeć na ten korytarz -mówi kierownik Ewa Kukla –to zupełnie nowe miejsce. Pokoje i łazienki zachwycają. Brak słów. Jesteśmy wdzięczni. 

W akcję zaangażowały się takie firmy jak: Mężyk, Batim, Sam-Chem, Cegielnia Zawada, MPW2, Maan, Hejan Erbet, Ersbet, Besser.

Praca uczniów ma kilka wymiarów. Po pierwsze uczniowie doskonalą swoje umiejętności, po drugie uwrażliwiają się na ludzką krzywdę. Przecież obok nas są ludzie, którym po prostu trzeba pomóc. I takich BOHATERÓW trzeba naśladować! Brawo Panowie!

Postęp ich prac można śledzić na blogu TUTAJ

Posłuchaj uczniów:

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a