Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Otwarcie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu

Opublikowano: 5 stycznia, 2016 o 6:41 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak otworzył dzisiaj nową siedzibę Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. Po 25 latach placówka przeniosła się ze starego budynku przy ul. Daszyńskiego do wyremontowanych pomieszczeń po dawnym internacie Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Partyzantów 15

To prawda, że talent można rozwijać wszędzie, ale władze powiatu zadbały o to, by dzieci i młodzież mogły to robić w komfortowych warunkach – podkreślił starosta Pławiak.

Przypomniał, że warunki w budynku przy ul. Daszyńskiego były fatalne. W małych i ciemnych salach panowała wilgoć. Gdy Zarząd Powiatu przeprowadził wizytację wszystkich powiatowych jednostek zdecydował o pilnej potrzebie przeprowadzenia PMDK do nowej siedziby. Starosta był zaskoczony, że przez tak wiele lat nikt nie zadbał o poprawę warunków dla utalentowanej młodzieży. Generalny remont pomieszczeń internatu przeprowadzono w ekspresowym tempie. Z pracami uporano się w ciągu dwóch miesięcy, wydając na nie 100 tys. zł. Teraz młodzież ma do dyspozycji przestronne, nowocześnie wyposażone sale i profesjonalne studio nagrań.

Różnica, jaką odczuliśmy po przeprowadzce jest ogromna – mówi dyrektor PMDK w Starym Sączu Krzysztof Szewczyk. – Dopiero w nowym miejscu zrozumieliśmy, w jak trudnych warunkach pracowaliśmy do tej pory z dziećmi i młodzieżą.

Starosta Marek Pławiak podkreślił, że powiat stawia na kulturę i wspieranie uzdolnionej młodzieży. – W tym miejscu panuje dobry klimat do rozwijania talentów – zauważył Marek Pławiak. – Dzieci i młodzieży życzę, by zbierała nagrody pełnymi garściami, rozwijając swoje umiejętności w różnych dziedzinach sztuki.

Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka zauważył, że życie kulturalne Sądecczyzny skupia się dziś właśnie w Starym Sączu. Co tydzień w zajęciach w PMDK uczestniczy 550 dzieci z całego regionu. Niektóre dojeżdżają z Łącka, inne nawet z Młyńczysk pod Limanową.

Uroczyste otwarcie PMDK uświetnił występ młodych artystów, szlifujących w tej placówce swoje talenty. Dla gości zaśpiewała Jolanta Mrówka, zespół Traykoty i Dziecięca Kapela Regionalna. Nową placówkę kultury poświęcił proboszcz parafii św. Elżbiety w Starym Sączu ks. Marek Tabor. W uroczystości wzięli udział starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Powiatu Marian Ryba, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka, radny Stanisław Dąbrowski, a także dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Artur Rola oraz jego zastępczyni Maria Jabłońska. Nie zabrakło też gospodarzy Starego Sącza. Nową placówkę kultury podziwiał burmistrz Jacek Lelek oraz przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ewa Zielińska.

 

Paweł Szeliga

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Komentarze (1)

  • 6 stycznia, 2016 o 10:31 am śmiechu warte?

    Super impreza. Przykład do naśladowania, Jak można bez dużych wydatków zrobić otwarcie z pompą. Brawo radni powiatowi, to wam się należy. Remont za 10 tyś, otwarcie również za dziesięć tysięcy. Jacy radni taka inwestycja. Gratuluję i czekam na więcej!!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"