Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

PADŁ REKORD! Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. Pola Nadziei w Starym Sączu

Opublikowano: 23 kwietnia, 2023 o 9:08 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W niedzielę, 23 kwietnia, odbyła się w Starym Sączu i w regionie kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Jej celem była zbiórka pieniędzy na wsparcie działalności hospicjów, w tym wypadku Sądeckiego Hospicjum. W tym roku padł REKORD! Do puszek wolontariuszy trafiło 13 tysięcy 755 złotych!

Pola Nadziei to ogólnopolska akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Program został stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Jego celem jest edukacja i uwrażliwienie współczesnego człowieka na los osób nieuleczalnie chorych.
W tym roku do puszek wolontariuszy trafiło 13 755 zł. . To prawdziwy rekord, w porównaniu z rokiem ubiegłym gdzie udało się zebrać 2425 zł.

W Starym Sączu w akcję włączyli się następujący uczniowie i nauczyciele:

  • Szkolny Klub Wolontariatu i SIM PCK – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu (opieka: Małgorzata Jawor, Teresa Szewczyk, Aneta Mamala),
  • harcerze ZHP 5 NDH Sokoły – Szkoła Podstawowa im. ks. prof. J.Tischnera w Starym Sączu (opieka: Wiesław Warcholak, przyboczna Martyna Dziarmaga i Małgorzata Wójcik),
  • Szkolny Klub Wolontariatu – Zespół Szkół im. ks. prof. J.Tischnera w Starym Sączu (opieka: Dominika Olech, Justyna Sowińska)

Dziękujemy Wszystkim DARCZYŃCOM! Dziękujemy księżom proboszczom z Parafii św. Elżbiety, Klasztoru i Miłosierdzia Bożego za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki pod kościołami i zachęcanie parafian, aby wspierali Sądeckie Hospicjum. -mówią koordynatorki.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"