Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pamięci Sybiraków

Opublikowano: 18 września, 2017 o 7:43 am   /   przez   /   komentarze (6)

Wczoraj pod pomnikiem sądeckich Sybiraków na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Ten dzień jest również obchodzony jako Światowy Dzień Sybiraka.

– Pomimo bólu i przeżytych cierpień, sądeccy Sybiracy spotykają się z młodzieżą, przekazują jej prawdziwą historię – mówiła Antonina Dzikowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. – Dziękuję Wam za każdą lekcję z młodymi i czas, który im poświęcacie. Jest Was coraz mniej, co roku żegnamy osoby z naszego grona, ale zawsze pamiętamy i pamiętać będziemy o Waszej drodze i przeżyciach na Nieludzkiej Ziemi.

Podczas uroczystości, starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Marian Ryba złożyli kwiaty pod pomnikiem sądeckich Sybiraków, podobnie jak zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż, reprezentanci służb mundurowych i organizacji kombatanckich.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (6)

 • 18 września, 2017 o 8:32 am Anonim

  Dużo się teraz mówi o patriotyzmie , tożsamości narodowej szacunku dla historii jej objaw to dbanie o takie miejsca jak ” pomnik , obelisk : na cmentarzu w Starym Sączu zarośnięty , zapomniany ,brudny

 • 18 września, 2017 o 9:46 am Taka prawda

  A kiedy patrioci zaczną poswięcac czas pamięci setkom Polaków pomordowanym w okrutny sposób na Wołyniu?Czy im się nie należy pamięc ? ,czy tylko w Katyniu ,Ostaszkowie zgineli Polacy?Wszystkim należy się pamięc,nie tylko wybranym.

 • 18 września, 2017 o 11:16 am Anonim

  Tak pamięć należy się wszystkim taka prawda nie rozumiem twoje oburzenia

 • 18 września, 2017 o 11:37 am San Escobar

  A ciekawe jak Ci „patrioci – budowniczowie pomników” zareagowali by na dzwonek do swych drzwi od Polskiej rodziny z Kazachstanu – Syberii czy Ukrainy… Pozowanie do zdjęć to niezła frajda. Zwłaszcza że to wyśmienita reklama polityczna…

 • 19 września, 2017 o 12:28 pm edwardo

  Nie POdlega kwestii,że oprócz Niemiec muszą POLSCE zapłacić reperacje wojenne zachwatcziki ze wschodu.
  To że POtem przeszli na stronę anty- niemiecką nie uwalnia od barbarzyńskiej napaści na POLSKĘ–za to trzeba będzie zapłacić–im wcześniej tym lepiej dla was tchórze ze wschodu!!! PrzyPOminam wam wschodni sąsiedzi że zalegacie z płatnością reparacji z traktatu ryskiego–setki tysięcy rubli w złocie–pamiętamy!!!

 • 19 września, 2017 o 8:58 pm E

  Dziękuję tym PATRIOTKOM za hołd oddany

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"