Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pani Anna Zagórowska skończyła 100 lat! Wielkie święto w Gaboniu!

Opublikowano: 9 grudnia, 2023 o 4:38 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj wielkie święto w Gaboniu. Pani Anna Zagórowska skończyła 100 lat i nasza redakcja gościła na urodzinowym przyjęciu. Zacny wiek nie przeszkadza jej jednak w hołdowaniu swoim dwu największym pasjom: opiekowaniu się ogródkiem i… zbieraniu grzybów.

To rzadki widok, gdy tort urodzinowy zdobi liczba 100, a jeszcze rzadszy, gdy stulatka, uśmiechnięta, w pełni sił, radosna i otoczona wianuszkiem bliskich jej osób, układa w głowie kolejne marzenie urodzinowe z werwą zdmuchując świeczki. 

Pani Ania urodziła się 9 grudnia 1923 roku i od urodzenia mieszka w Gaboniu -Praczce. W 2001 roku zmarł jej mąż. Nie mieli dzieci, ale mnóstwo „przyszywanych” dzieci, wnuków i prawnuków. Zna doskonale ich wszystkie imiona.

Długie życie w dobrym zdrowiu i formie to cel, do którego dąży wielu ludzi na całym świecie. Dziś pani Ania, wciąż pełna werwy i sił witalnych gościła swoją rodzinę i naszą redakcję na urodzinowym przyjęciu. Jaka jest Jej recepta na długowieczność? Kocha pracę na roli. Jesienią jeszcze plewiła w ogródku i chodziła na grzyby. Zima to czas kiedy częściej narzeka na nudę, bo najchętniej wyszłaby….na pole. Czyta bez okularów i unika lekarzy. Ponad 12 lat temu musiała udać się do szpitala na zabieg i jakież było zdziwienie, gdy nie odnaleziono jej w „systemie”. -Pani nie ma kartoteki, nigdzie się Pani nie leczy? -pytali zdziwieni lekarze. -A po co?! -dodała Jubilatka.

W zimie nie stroni od telewizji, chociaż nie jest absolutną fanką żadnego programu. Kocha jeść i nie jest wybredna.

Życzenia kolejnych lat w zdrowiu i radości popłynęły m.in. od członków rodziny a także przedstawicieli instytucji samorządowych i rządowych. Osobiście życzenia złożył burmistrz Jacek Lelek oraz Alfreda Wastag, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu. Pani Anna otrzymała listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz burmistrza Jacka Lelka.

Pani Annie i Jej rodzinie życzymy dużo zdrowia i sił. Przekazujemy wyrazy głębokiego szacunku, podziwu i uznania.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"