Wydarzenia

Patrole piesze w Starym Sączu. Mówisz i masz

Opublikowano: Kwiecień 28, 2015 o 12:39 pm   /   przez   /   komentarze (13)

Wczoraj radny Grzegorz Faron apelował o patrole piesze w Starym Sączu. Jak się okazało reakcja Policji była natychmiastowa. 

Na kontakt naszej Redakcji otrzymaliśmy zdjęcia dokumentujące obecność patrolu pieszego z psem na starosądeckim Rynku. Zdziwienie mieszkańców? Zapewne tak, gdyż to niecodzienny widok, aczkolwiek wg zapewnień Komendanta coraz bardziej powszechny.

-Nie wymagamy tego, żeby funkcjonariusz chodził na służbie osiem godzin po mieście, ale mieszkańcy byliby wdzięczni, gdyby on poświęcił dwie godziny na patrol pieszy. To wystarczający okres czasu, żeby przejść te miasto wzdłuż i wszerz. Mamy obydwaj tę świadomość! Policjant na pewno lepiej widzi z poziomu chodnika niż z poziomu samochodu –apelował Radny Grzegorz Faron

-Nie oszukujmy się, od patroli pieszych, jako takich, wszędzie się odchodzi z jednej podstawowej przyczyny – policjant ma być dostępny dla każdego i wszędzie. Jeśli policjanci będą na rynku, to nie będzie ich gdzie indziej (..) Jeśli chodzi o oczekiwania społeczne to postaram się zrobić tak, aby ten Policjant chodził jak najczęściej po tym Rynku. Jednak musimy odpowiedzieć na pytanie, kiedy ten Policjant naprawdę jest potrzebny –podsumował Komendant Krzysztof Pawlak.

Jak powiedział Komendant, tak też zrobił. Policja podjechała radiowozem około 11:30 na Starosądecki Rynek.

2

Następnie funkcjonariusze wraz z psem przemierzali Rynek oraz pobliskie ulice, rozmawiając z mieszkańcami. Jak podkreślał na Sesji Radny Grzegorz Faron spacerując i rozmawiając z mieszkańcami Policja będzie 100% bardziej poinformowana co się dzieje na mieście i jakie problemy mają mieszkańcy. W końcu z poziomu chodnika lepiej wszystko widać aniżeli z radiowozu.

3

 

W dzisiejszych czasach Policja musi być mobilna. Na to przede wszystkim stawia Komendant Komisariatu Policji w Starym Sączu.

Skala wykroczeń niechlubnie wzrasta i musimy nieść pomoc tam gdzie jesteśmy potrzebnipodkreślał Komendant Krzysztof Pawlak na wczorajszej Sesji. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla mnie najważniejsze, więc patrole piesze będą realizowane w miarę potrzeb i możliwości.

Problem z patrolami pieszych Policjantów z pewnością wynika z braku samych Policjantów. Komisariat Policji w Starym Sączu swoim zasięgiem obejmuje aż trzy gminy: Stary Sącz, Podegrodzie i Łącko. O tym także wspomniał Radny Grzegorz Faron podczas wczorajszej Sesji:

Może pomocą dla Pana Komendanta, będzie to że jako Rada wystąpimy do Komendanta Głównego czy Wojewódzkiego o przydzielenie dwóch lub trzech funkcjonariuszy? Może tutaj należy szukać rozwiązania! Trzeba też dofinansować patrole – mówił Radny Grzegorz Faron.

DSCN0019 (1024x768)

Komendant nie ukrywał, że dodatkowe fundusze na patrole piesze byłyby mile widziane, jednak obecnie Starosądecka Policja wystąpiła już o dofinansowanie nowego samochodu dla Komisariatu Policji w Starym Sączu. Dlatego też nie śmiał prosić o dodatkowe pieniądze.

DSCN0012 (1024x768)

Jak długo patrole piesze będą przemierzały starosądeckie ulice? Czy zdążymy się przyzwyczaić do widoku Policji spacerującej po naszym mieście?

Czas pokaże….

Jedno jest pewne. Jak zapewnił Komendant bezpieczeństwo mieszkańców jest sprawą priorytetową! I tego się trzymajmy! Ważne, aby Policja była obecna gdy tego potrzebujemy. A patrole tylko w tym pomogą…

Warto przeczytać: Policjant chyba lepiej widzi z poziomu chodnika. Gdzie patrole piesze?

Masz dla nas temat a może zdjęcie? Pisz na adres: kontakt@starosadeckie.info 

Czekamy!

 

Komentarze

Komentarze (13)

 • Kwiecień 28, 2015 o 12:57 pm olo

  Brawa dla radnego p. Grzegorza Farona za użycie argumentacji, która widać przekonała wszystkich w trybie błyskawicznym.

 • Kwiecień 28, 2015 o 1:47 pm ss

  I tak trzymać! Oby jak najdłużej

 • Kwiecień 28, 2015 o 1:47 pm Anonim

  brawo panie Radny. I podziękowania dla Komendanta. Oby nie przedwczesne!

 • Kwiecień 28, 2015 o 2:07 pm Mieszkaniec

  Pokazówka Policji na krótki czas. zaraz wszystko do normy wróci i tylko siedzenie na źródlanej w Komisariacie lub ewentualnie przejazd czasami po mieście samochodem, a potem narzekanie że nie ma kasy na paliwo

 • Kwiecień 28, 2015 o 3:14 pm Menel

  Angelo menelo jest u boczka 🙂

 • Kwiecień 29, 2015 o 7:38 am up

  to byli policjanci z prewencji z Nowego Sącza nasi nie mają psa ani takiego auta ? widocznie mieli wolny czas 😉

 • Kwiecień 29, 2015 o 8:12 am JiMi

  W Nowym Sączu gdybym pił piwo na ulicy to zaraz pojawi się patrol i dostanę mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym a w Starym Sączu piją na rynku przed kamerami a nasza Starosadecka „Policja” nie raczy nawet przyjechać a co dopiero takich ukarać.No chyba że te kamery to atrapy.Policję ze Starego Sacza to widać tylko na drodze Stary Sącz-Łącko jak w czasie służby jadą do Łącka by przesiedziec tam na komendzie połowę służby a gdy coś się stanie i potrzebna jest pomoc Policji to w Starym Saczu wtedy nie ma funkcjonariuszy bo wszyscy w terenie.Stary Sącz miastem bezprawia jak na Dzikim Zachodzie.Patrole piesze dobrze tylko żeby po jakimś czasie tacy piechurzy nie skarzyli władz Gminy albo szefostwo Policji ze się nabawili choroby zawodowej typu zwyrodnien stawów,odcisków na stopach itp bo musieli chodzić pieszo na służbie.

 • Kwiecień 29, 2015 o 11:22 am obserwer

  No to jak to jest bo nie rozumiem. S jednej strony radni przeżywają policję ze nie chodzisz buta a za chwilę im na samochód dają z kasy miejskiej. Nie ogarniam. Pominę ze moje ciężko zarobione pieniądze zabiera najpierw państwo potem na to samo gmina a na końcu ta policja na którą już dwa razy na mnie nałożono podatek wlepi mi mandat za jakąś bzdurę. Powinni do dowodu wpisać każdemu uczciwie zarabiających i płacących podatki wpis dojdą krowa

 • Kwiecień 30, 2015 o 4:36 pm heheszki

  Looo matko to teraz policja bedzie z buta za przestepcami ganiala na dodatek jeszcze z psem na smyczy … xd kpiny w bialy dzien A Pan F. byly funkcjonariusz policji tak bardzo zmartwiony przestepczoscia w bryjowie. Polocyjne osiedle tysiaclecia… Zenade odstawiacie i sie jeszcze tym chwalicie ..

 • Kwiecień 30, 2015 o 4:37 pm kuron

  Pan GF widze walczy o nowe pieniazki dla kolegow. Moze jemu tez cos z tego skapnie do kieszonki hmmm..?

 • Kwiecień 30, 2015 o 11:25 pm wesoły

  Bu ha ha ha!!!HEHESZKI-KURON w jednej osobie Pan FG nigdy nie pracował jako Policjant !!!Jak coś piszesz to dokładnie spradż.

 • Lipiec 1, 2015 o 8:43 am Mieszkaniec Golkowic

  Super, fajny pies.
  Mam pytanie do władz :wczoraj o godzinie 23 NAD GOŁKOWICAMI kilka razy przelatywal nisko nad domami W NOCY! śmigłowiec lub jakiś samolot, co to miało być ? Nie za późno na takie przeloty??? a przede wszystkim za nisko!! Czekam na wyjaśnienie.

 • Luty 11, 2016 o 9:02 pm hehe

  Pan F. był f-szem Policji municypalnej tj. Straży Miejskiej a nie pełnoprawnej Policji

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a