Wydarzenia, Z ostatniej chwili

PGNiG wznowiło wysyłkę faktur do klientów

Opublikowano: 7 grudnia, 2022 o 3:37 pm   /   przez   /   komentarze (0)

PGNiG Obrót Detaliczny zakończyło w kolejnych województwach kluczowy etap migracji danych do nowego systemu bilingowego i wznowiło wysyłkę faktur do tych klientów, którzy w związku z prowadzonymi pracami nie otrzymali ich w terminie. Już niebawem dokumenty rozliczeniowe trafią do odbiorców z województw podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Przesunięcie terminu dostarczenia faktur nie wpłynie w żaden sposób na wysokość rachunków.

Wdrożenie Centralnego Systemu Bilingowego przez PGNiG Obrót Detaliczny zwiększa jakość i efektywność obsługi klientów. Elementem wdrożenia jest migracja, czyli przeniesienie danych ponad 7 milionów odbiorców do jednego wspólnego systemu. Obecny etap migracji swoim zasięgiem obejmuje 4 województwa: podkarpackie, lubelskie, małopolskie i świętokrzyskie, na terenie których występowały, m.in. czasowe przesunięcia w dostarczaniu faktur.

Wznowienie wysyłki oznacza, że faktury będą sukcesywnie trafiać do klientów PGNiG Obrót Detaliczny objętych migracją, zarówno w formie elektronicznej (EKOFaktura), jak i papierowej – w zależności od wybranego przez nich sposobu dostarczania dokumentów rozliczeniowych. PGNiG Obrót Detaliczny dokłada wszelkich starań, aby wysyłka zakończyła się jak najszybciej i dziękuje wszystkim, których dotknęły niedogodności z tym związane, za wyrozumiałość oraz cierpliwość.

Zachęcamy również do korzystania z aplikacji mobilnej oraz elektronicznego Biura Obsługi Klienta (ebok.pgnig.pl), które umożliwiają, m.in. podanie odczytu liczników, kontrolę bieżącego salda płatności, czy wgląd w historię zużycia gazu.

Ponadto informujemy, że w wyniku migracji każdy odbiorca obsługiwany przez PGNiG Obrót Detaliczny otrzyma indywidualny numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat. Odpowiednia informacja na ten temat jest przekazywana wraz z fakturą.

Centralny System Bilingowy umożliwi, m.in. skrócenie czasu obsługi klientów, zagwarantuje większe bezpieczeństwo ich danych, a docelowo pozwoli na wprowadzenie jednej faktury za różne usługi od PGNiG. To jeden z największych tego typu projektów realizowanych w branży energetycznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Szczegóły dotyczące projektu oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania, znajdują się na stronie: www.pgnig.pl/zmiana-systemu.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"