Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pieniądze ze sprzedaży działek w Barcicach muszą trafić do Barcic

Opublikowano: Luty 7, 2020 o 8:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

Podczas ostatniej Sesji radni podjęli uchwałę o sprzedaży dwóch działek w Barcicach. Są to tereny zabudowy mieszkaniowej  z przeznaczeniem pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Sołtys Barcic Tomasz Koszkul apelował, aby tereny te zachować pod rozwój turystyki, a pieniądze ze sprzedaży powinny trafić do sołectwa na remont dróg. 

Na dzisiejszej sesji będą Państwo procedować sprzedaż działek w Barcicachmówił sołtysto jest prawie hektar ziemi, który można zagospodarować zupełnie inaczej, aniżeli podzielić na mniejsze działki budowlane i je sprzedawać. Ja bym chciał, że jak coś się sprzedaje z Barcic to żeby te pieniądze wróciły do Barcic a nie do czarnej dziury. Tak jak jest to w budżecie państwa, że niewielka część trafi do naszej miejscowości. Barcice to nie tylko szkoła, kościół czy stadion. Oprócz centrum mamy też sporo przysiółków. To są olbrzymie osiedla, które przekraczają niektóre sołectwa. Pieniądze, które są przeznaczane na sołectwo Barcice są takie same jak na inne sołectwa, które są stosunkowo małe i mają mniej zadań. Więc nie dziwcie się Państwo, że chcemy coś wyrwać dla tych przysiółków. Wszystko trzeba wychodzić i wyprosić. Ja sobie wyobrażam Barcice jako miejscowość turystyczną. Ten hektar ziemi proszę nie sprzedawać pierwszemu lepszemu pod budowę domu, bo jak sami podkreślacie on może sobie działkę kupić gdziekolwiek. Jak my chcemy się rozbudowywać koło swoich rodziców, to mówicie, żeby kupić sobie działkę koło kościoła w Barcicach, gdzie będzie cała infrastruktura. Jak dla mnie bezsensowne jest sprzedawanie działek pod budowlankę. Tamte tereny trzeba przeznaczyć pod turystykę. Gmina też na tym zarobi, bo inwestor będzie płacił podatki. Bardzo proszę aby pieniądze ze sprzedaży działek trafiły do Barcic na lustra, balustrady ochronne i remonty dróg. 

-W 2017 roku działka z Barcic została zamieniona za działkę w Starym Sączu z inwestorem, który chciał zrealizować zadanie i brakowało mu działki. Zaproponował wtedy zamianę działek. Z punktu widzenia planu zagospodarowania przestrzennego te działki są budowlane. Zostały wydzielone na 9 działek budowlanych. Jedna została zamieniona pod działkę pod rów. Druga została zamieniona pod parking na Woli Kroguleckiej do obsługi platformy. Dwóch mieszkańców Barcic wystąpiło o zakup tych działek. –mówił wiceburmistrz Kazimierz Gizicki –Będzie przetarg na te działki. Ta działka została zamieniona za miejską działką, więc to gmina a nie sołectwo dysponuje tą działką. 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a