Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda otworzyła Starosądecką Bibliotekę

Opublikowano: 2 marca, 2018 o 8:01 pm   /   przez   /   komentarze (7)

Agata Kornhauser-Duda – Pierwsza Dama RP – otworzyła dzisiaj oficjalnie nową siedzibę Starosądeckiej Biblioteki. Objęła również tę placówkę swoim patronatem.

Gratuluję takiego obiektu i takiego zaangażowania w tworzeniu miejsc, w których króluje kultura i książka i które są dostępne dla wszystkich – mówiła Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. – Z wielką radością przyjechałam dzisiaj do Państwa. Wiem, że czytelnictwo w Starym Sączu jest na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej więc godne pochwały jest to, aby wspierać ten zapał i stwarzać czytelnikom wspaniałe miejsca do obcowania z kulturą.

Posłuchaj Pierwszej Damy RP:

 

 

W spotkaniu wzięli udział m.in. burmistrz Jacek Lelek, zastępca Kazimierz Gizicki, wicewojewoda małopolski Józef Gawron, członek Zarządu WM Leszek Zegzda, starosta Marek Pławiak, radny wojewódzki Stanisław Pasoń, przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska i radni. Nie zabrakło oczywiście dyrektor Powiatowej Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu Marii Sosin i pracowników nowej placówki. Wykład „Biblioteka to inwestycja” wygłosił dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski, a obiekt poświęcił ks. dr Marcin Kokoszka. Wśród gości był także Krzysztof Koehler – zastępca dyrektora w Instytucie Książki.

W nowej bibliotece, która powstała w budynku przekazanym władzom Starego Sącza przez Powiat Nowosądecki, oprócz tysięcy książek, znalazły się m.in. sale i pomieszczenia, które mogą być miejscem wydarzeń kulturalnych, czytelnia, sala kominkowa i sale warsztatowe. Księgozbiór liczy 50 tys. woluminów.

Posłuchaj dyrektora Biblioteki Narodowej dr Tomasza Makowskiego:

 

Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Starym Sączu. Fortepian – Dyrektor placówki Pani Joanna Ustarbowska -Dudka, skrzypce -Pan Stanisła Dudka i Kacper Nowak, wokal -Karolina Lach. 

 

Komentarze

Komentarze (7)

 • 2 marca, 2018 o 9:15 pm Pałkers

  Tsksówkarz i chłop bez ziemi pierwsi przed fotoreporterem, byle tylko do wyborów hahaha. Ciekawe kiedy ostatnio przeczytali jakąś książkę ? Oprócz tej do modlenia oczywiście hahaha

 • 3 marca, 2018 o 12:00 pm Józek z potoka

  Biblioteka jest Ok, śmieszy mnie ta cała pompa, najechało się notabli jakby z rynku miała rakieta kosmiczna startować ale taki urok demokracji. Problem polega na tym kto i jakie książki ludziom doradzi, jak rodzice czy dziadkowie nie czytają to nie są w stanie polecić młodemu pokoleniu odpowiednich pozycji do ukszkaltowania światopoglądu, bo lepiej nic nie czytać niż indoktrynujące książki hochsztaplerów takich jak Gross, pani Graff i innych autorów ze stajni Michnika i nie tylko.

 • 3 marca, 2018 o 2:43 pm mieszkaniec

  Oho, znalazł się ten co będzie mowił co czytać a co nie i kształtował światopogląd. Komuna bis. Grossa powinien każdy przeczytać i zestawić z fałszywie budowaną dumą narodową. Warto też poczytać A.Bikont.

 • 3 marca, 2018 o 3:43 pm edix

  No widać, że Ty z tych co wybierają nie czytanie.

 • 3 marca, 2018 o 5:45 pm Józek z potoka

  Lepiej się nie oddzywać i być podejrzewany o bycie idiotą, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

  Nie bez przyczyny pan Michalkiewicz nazwa Wyborczą „żydowską gazetą dla Polaków „

 • 4 marca, 2018 o 1:25 pm Marian

  `najważniejsze że był ksiądz że był pokropek I kasa się zgadza. Józek z potok to by spalił książki tylko by zostały te przez czarnego zaklepane

 • 5 marca, 2018 o 12:11 pm MAREK T

  To gmina ma swojego osobistego ”pokropka” ??? To już Proboszcz z Fary nie był godzien takiego ”zaszczytu??” przecież to na jego parafii była ta impreza !!A ten ”pokropek ” z opoki nawet nie jest proboszczem , a już tak bardzo zasłużony dla gminy bo jeszcze ”koncerty miejskie orkiestry ‚prowadził ”, no to może burmistrz na swojego zastępcę mianuje ?? …byłaby gmina samowystarczalna !!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a