Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pierwsza sesja Rady Miejskiej Starego Sącza- wybór przewodniczącego i zaprzysiężenie burmistrza

Opublikowano: 7 maja, 2024 o 7:26 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Miejskiej Starego Sącza. Po dyskusji i tajnym głosowaniu, przewodniczącym rady na kolejną kadencję wybrany został Andrzej Stawiarski Podczas inauguracyjnej sesji zaprzysiężony został również burmistrz Jacek Lelek. Rada zdecydowała także o wyborze zastępcy Przewodniczącego Rady -został nim Tomasz Koszkul.

Pierwsze posiedzenie Rady otworzył Jan Świtecki – radny senior. Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania. W 21-osobowej radzie zasiada 10 przedstawicieli ugrupowania Jacka Lelka, 6 -radnych PiS i 5 z ugrupowania Tomasza Koszkula. Emocje wywołał wybór przewodniczącego Rady Miejskiej, bo o zwycięstwie zdecydował 1 głos (!)

To co się wydarzyło to była chyba pomyłka, przy głosowaniupodsumował wybory na przewodniczącego rady Miejskiej radny Tomasz Koszkul.

Kandydatów na Przewodniczącego Rady Miejskiej było dwóch: Grzegorz Skalski (PiS) oraz Andrzej Stawiarski (KWW Jacek Lelek). O wygranej zadecydował 1 głos, więc jeden radny z ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości lub ugrupowania Tomasza Koszkula poparł kandydaturę Andrzeja Stawiarskiego.

Dzisiaj ciągle mam optymizm i nadziejęmówił nowo wybrany przewodniczący Andrzej Stawiarskichociaż wiem, że polityka wkroczyła do naszego miasta to wierzę, że ona jednak nie przeszkodzi w tym, żeby samorząd był samorządny a decyzje podejmowane były w sali rady przez radnych a nie z tylnego siedzenia.

Choć głosowanie nad wyborem przewodniczącego było tajne, to opozycja rozważała nawet reasumpcję głosowania.

Podczas sesji ślubowanie złożył również Jacek Lelek, który został ponownie wybrany na burmistrza Starego Sącza. W nowej kadencji będzie musiał współpracować z radą, w której nie ma większości, ale jak podkreśla –mam nadzieje, że wizja rozwoju miasta będzie wspólna. Jestem otwarty na współpracę dla dobra wszystkich mieszkańców. Nie możemy się zatrzymać -dodał Jacek Lelek. W swoim przemówieniu podziękował także swojej rodzinie, żonie Natalii i synom, dzięki którym możliwe było i jest godzenie odpowiedzialnej funkcji burmistrza i głowy rodziny.

Inauguracyjną sesję uwiecznił koncert uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Starym Sączu.

Dominik Kieca ze Szkoły Muzycznej I Stopnia

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"