Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pierwsze Forum Polsko -Węgierskie w Starym Sączu

Opublikowano: 19 maja, 2019 o 7:24 am   /   przez   /   komentarze (0)

W trosce o poprawę życia w Europie Środkowej. Podstawy budowy państwa dobrobytu – taki temat przewodni ma pierwsza edycja forum, która od wczoraj odbywa się w Starym Sączu, czyli  najbardziej węgierskim z polskich miast.

Pierwsza edycja forum jest poświęcona zacieśnieniu relacji obu krajów, z uwzględnieniem dotychczasowej współpracy i współczesnych uwarunkowań geopolitycznych. Wspólne działania w obszarze gospodarki, polityki zagranicznej, kultury, bezpieczeństwa oraz polityki społecznej wydają się szczególnie istotne w obliczu społeczno-politycznych kryzysów panujących obecnie w Europie. Wczoraj odbyła się sesja plenarna, podczas której kluczowi decydenci rozmawiali o współpracy gospodarczej i politycznej Polski i Węgier i roli obu państw w strukturach Unii Europejskiej.

– To dla nas bardzo prestiżowe wydarzenie – nie ukrywa burmistrz Jacek Lelek – Do Starego Sącza przyjechało około 200 gości z Polski, Węgier, krajów UE, krajów sąsiedzkich. Są przedstawiciele rządów, życia politycznego, dyplomacji, biznesu, samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych, ośrodków analitycznych i think tanków. Wczoraj w kinie Sokół gościliśmy marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.  

Poza szeregiem interesujących debat tematycznych dla przedstawicieli samorządów partnerskich zostaną zorganizowane panele warsztatowe, których zadaniem jest wymiana doświadczeń i transfer wiedzy na temat form i obszarów realnej współpracy pomiędzy krajami. Forum zakończy się dzisiaj.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a